facebook
^Powróć do góry

 • 1 „Im więcej kto opuszczony z tym większą miłością służyć mu trzeba, bo samego Pana Jezusa w osobie tego ubogiego ratujemy.”
  / Święty Brat Albert /
 • 2 „Nie chcę pociechy ani nieba, pogardzam potępieniem. Chcę cierpieć z Ukochanym, Chrystusem się karmię. On we mnie żyje, nie mogę czynić ani chcieć inaczej niż On. Święty, Święty, Święty.”
  / Święty Brat Albert /
 • 3 „Krzyż jest tajemnicą, wymaga wiary. Krzyż jest światłem, które oświeca umysł, szczęśliwy kto mu odda serce i dostanie łaskę miłowania.”
  / Święty Brat Albert /
 • 4 „Jaka modlitwa taka doskonałość, jaka modlitwa taki cały dzień. Na darmo usiłujemy postąpić przez inne środki, inne praktyki, inną drogą. Modlitwa jest warunkiem nawracania dusz. Bez modlitwy nie uda się wytrwać w powołaniu.”
  / Święty Brat Albert /
 • 5 „Powinno się być dobrym jak chleb; powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny.”
  / Święty Brat Albert /

  
  

 

"Bóg zapłać" za ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Publikujemy już TUTAJ pierwsze projekty witraży do świątyni.

 

1. NIEDZIELA ADWENTU „C” - 02.12.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 
Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele okres Adwentu, który jest przygotowaniem do świąt Narodzenia Pańskiego, a także czasem w którym Kościół oczekuje powtórnego przyjścia Pana na końcu czasów. Dlatego Adwent przeżywamy jako święte i radosne oczekiwanie na przyjście Zbawiciela. Tegoroczny adwent rozpoczyna także nowy rok duszpasterski pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. 
 
Dzisiaj po Mszy św. o 15.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.30 modlitwa różańcowa i zmiana tajemnic. 
 
W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 poświęcenie medalików dla dzieci komunijnych. Przyszła niedziela jest Dniem Solidarności z Kościołami na Wschodzie. Po Mszach św. składka do puszek.
 
Roraty w naszej parafii w ciągu tygodnia o godz.6.00 rano. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału, a także dzieci i młodzież. Prosimy o przynoszenie świec zabezpieczonych przed kapaniem wosku na posadzkę. Adwent jest dobrą okazją do podjęcia wysiłku trzeźwościowego, a także innych dobrych postanowień. Nabożeństwa tygodniowe będą odprawiane po roratach. 
 
Informujemy, że w zakrystii są już do nabycia świece wigilijne Caritas w cenie 5 zł/szt..
 
W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej. W piątek spowiedź od godz. 16.00, a następnie Msza św. dla dzieci i młodzieży o godz. 16.45. Chorych odwiedzimy o stałych porach.
 
W czwartek tradycyjnie do naszej świątyni zawita św. Mikołaj na godz. 16.30. Oczywiście kościół będzie już otwarty od godz. 16:00. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie dzieci wraz z rodzicami, a także ministrantów, lektorów, oazę, scholę.
 
W najbliższą sobotę uroczystość Niepokalanego Poczęcia Maryi. Uroczysta Msza św. o godz. 6.00. Niepokalane Poczęcie jest dobrą okazją do podjęcia modlitwy w intencji nienarodzonych dzieci w ramach Duchowej Adopcji. Deklaracje są wyłożone przy filarach. 
 
Przypominamy, że w każdy czwartek od godz. 19:00 czynna jest Parafialna Poradnia Prawa Kanonicznego (więcej informacji TUTAJ). W tym czasie można zasięgnąć bezpłatnej porady odnośnie kościelnego procesu o stwierdzenie nieważności małżeństwa. Zachęcamy do korzystania z takiej pomocy.
 
W najbliższą sobotę od godz. 19.30 w kościele Franciszkanów kolejny „Wieczór Uwielbienia” połączony z modlitwą o dar błogosławieństwa dla naszego miasta.
 
Dzisiejsza składka mszalna przeznaczona jest na nasze Seminarium Duchowne. Dziękujemy parafianom z klatki III bloku nr 20 przy ul. St. Augusta za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki I bloku nr 20A.
 
W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy wspomnienie:
poniedziałek – św. Franciszka Ksawerego, jezuity
wtorek – św. Barbary, dziewicy i męczennicy
czwartek – św. Mikołaja, biskupa
piątek - św. Ambrożego, biskupa.
 
Zachęcamy do lektury prasy katolickiej „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. Warto pogłębić nasze spojrzenie na duchowe przeżywanie adwentu.

WYSZUKAJ

DANE INFORMACYJNE

Parafia rzymskokatolicka
pw. Świętego Brata Alberta


ul. Świętego Brata Alberta 6
37-700 PRZEMYŚL


tel. (16) 677-94-20
e-mail: 
albert.przemysl@gmail.com

www.albertprzemysl.pl

REGON: 040040296
NIP: 7952201229

                                                          

MSZE ŚWIĘTE

niedzielne

sobota - 18:00
8:00, 10:00, 11:30,
15:30, 18:00

święta
8:00, 10:00 lub 16:00, 18:00

dni powszednie
6:30, 18:00

                                                           

KANCELARIA PARAFIALNA
czynna pon-sob:
16:30 - 17:30 

W wakacje i ferie zimowe
tylko pół godziny

po wieczornej Mszy świętej

TEMAT ROKU LITURGICZNEGO

W MOCY BOŻEGO DUCHA

"W mocy Bożego Ducha"

2018/2019

 

LITURGIA KOŚCIOŁA NA DZIŚ


 DZISIEJSZE TEKSTY:

RADIO FARA ONLINE

 

 

 

LICZNIK ODWIEDZIN

Suma wyświetleń strony:
Licznik odwiedzin

MODLITWA W DRODZE