facebook
^Powróć do góry

 • 1 „Im więcej kto opuszczony z tym większą miłością służyć mu trzeba, bo samego Pana Jezusa w osobie tego ubogiego ratujemy.”
  / Święty Brat Albert /
 • 2 „Nie chcę pociechy ani nieba, pogardzam potępieniem. Chcę cierpieć z Ukochanym, Chrystusem się karmię. On we mnie żyje, nie mogę czynić ani chcieć inaczej niż On. Święty, Święty, Święty.”
  / Święty Brat Albert /
 • 3 „Krzyż jest tajemnicą, wymaga wiary. Krzyż jest światłem, które oświeca umysł, szczęśliwy kto mu odda serce i dostanie łaskę miłowania.”
  / Święty Brat Albert /
 • 4 „Jaka modlitwa taka doskonałość, jaka modlitwa taki cały dzień. Na darmo usiłujemy postąpić przez inne środki, inne praktyki, inną drogą. Modlitwa jest warunkiem nawracania dusz. Bez modlitwy nie uda się wytrwać w powołaniu.”
  / Święty Brat Albert /
 • 5 „Powinno się być dobrym jak chleb; powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny.”
  / Święty Brat Albert /

  
  

 

"Bóg zapłać" za ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Publikujemy już TUTAJ pierwsze projekty witraży do świątyni.

 

UROCZYSTOŚĆ BOŻEJ RODZICIELKI - 01.01.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

W ubiegłym 2018 roku w naszej parafii ochrzczonych zostało 30 dzieci; do wieczności odeszło 20 naszych parafian, a także 3 mieszkańców DPS; sakrament małżeństwa zawarło 11 par; do Pierwszej Spowiedzi i Komunii św. przystąpiło 49 dzieci, a sakrament bierzmowania przyjęło 60 młodych; w ciągu całego roku rozdano ok. 63,5 tys. Komunii Świętej.

Pragniemy u początku nowego roku serdecznie podziękować wszystkim, którzy poprzez cały rok wspierają swymi ofiarami utrzymanie naszej świątyni oraz działalność parafialną.

Przy tej okazji serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszej parafialnej strony internetowej. W 2018 roku naszą stronę wyświetlono blisko 37 000 razy. Natomiast nasz oficjalny profil na Facebook'u ma na dzień dzisiejszy ok. 650 obserwujących. Gorąco zachęcamy, aby śledzić nasze serwisy parafialne, gdzie w ciągu roku zamieszczane są ogłoszenia duszpasterskie, ważne informacje związane z funkcjonowaniem wspólnoty (jak np. projekty witraży czy plan kolędy) oraz fotogalerie z parafialnych uroczystości.

ŻYCZENIA NOWOROCZNE

Z okazji Nowego roku wszystkim parafianom w kraju i za granicą, gościom i przyjaciołom naszego kościoła składamy z serca płynące życzenia.

Niech ten Nowy Rok, który jest wyjątkowym darem czasu od kochającego nas Boga, każdy z was napełni miłością, dobrocią serca i ufną modlitwą. Niech dobry Bóg pomaga Wam odnajdywać swoją obecność w waszych rodzinach, w pracy i codziennej trosce o tych, których kochacie. Niech ten czas Nowego Roku, który jest przed nami obfituje w pokój i zgodę, w cierpliwość i przebaczenie, a nade wszystko w odkrywanie Bożego Syna obecnego w każdej Eucharystii.

Niech Maryja Dziewica, przynosząca nam Chrystusa, który jest Bożym błogosławieństwem dla każdego z nas, wyjedna w rozpoczętym Nowym Roku 2019 pokój naszym sercom, rodzinom, ojczyźnie i światu! Bóg przyszedł na ziemię, abyśmy nie zagubili drogi do nieba! Szczęśliwego i błogosławionego Nowego Roku

WYSZUKAJ

DANE INFORMACYJNE

Parafia rzymskokatolicka
pw. Świętego Brata Alberta


ul. Świętego Brata Alberta 6
37-700 PRZEMYŚL


tel. (16) 677-94-20
e-mail: 
albert.przemysl@gmail.com

www.albertprzemysl.pl

REGON: 040040296
NIP: 7952201229

                                                          

MSZE ŚWIĘTE

niedzielne

sobota - 18:00
8:00, 10:00, 11:30,
15:30, 18:00

święta
8:00, 10:00 lub 16:00, 18:00

dni powszednie
6:30, 18:00

                                                           

KANCELARIA PARAFIALNA
czynna pon-sob:
16:30 - 17:30 

W wakacje i ferie zimowe
tylko pół godziny

po wieczornej Mszy świętej

TEMAT ROKU LITURGICZNEGO

W MOCY BOŻEGO DUCHA

"W mocy Bożego Ducha"

2018/2019

 

LITURGIA KOŚCIOŁA NA DZIŚ


 DZISIEJSZE TEKSTY:

RADIO FARA ONLINE

 

 

 

LICZNIK ODWIEDZIN

Suma wyświetleń strony:
Licznik odwiedzin

MODLITWA W DRODZE