facebook
^Powróć do góry

 • 1 „Im więcej kto opuszczony z tym większą miłością służyć mu trzeba, bo samego Pana Jezusa w osobie tego ubogiego ratujemy.”
  / Święty Brat Albert /
 • 2 „Nie chcę pociechy ani nieba, pogardzam potępieniem. Chcę cierpieć z Ukochanym, Chrystusem się karmię. On we mnie żyje, nie mogę czynić ani chcieć inaczej niż On. Święty, Święty, Święty.”
  / Święty Brat Albert /
 • 3 „Krzyż jest tajemnicą, wymaga wiary. Krzyż jest światłem, które oświeca umysł, szczęśliwy kto mu odda serce i dostanie łaskę miłowania.”
  / Święty Brat Albert /
 • 4 „Jaka modlitwa taka doskonałość, jaka modlitwa taki cały dzień. Na darmo usiłujemy postąpić przez inne środki, inne praktyki, inną drogą. Modlitwa jest warunkiem nawracania dusz. Bez modlitwy nie uda się wytrwać w powołaniu.”
  / Święty Brat Albert /
 • 5 „Powinno się być dobrym jak chleb; powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny.”
  / Święty Brat Albert /

  
  

 

"Bóg zapłać" za ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Publikujemy już TUTAJ pierwsze projekty witraży do świątyni.

 

3. NIEDZIELA ZWYKŁA „C” - 27.01.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 
Dzisiaj o godz. 17.30 zapraszamy na modlitwę różańcową w intencji młodzieży i o dar nowych powołań. W naszej świątyni na Mszy św. o godz. 15.30 gościć dziś będzie archidiecezjalny chór „Magnificat” pod batutą ks. prof. Mieczysława Gniadego. Po Mszy św. ok. godz. 16.15 serdecznie zapraszamy na krótki koncert kolęd.
 
W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i sobota miesiąca lutego. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 16.00. O godz. 16.45 Msza św. dla dzieci młodzieży. Przypominamy, że istotą pierwszego piątku jest Komunia św. wynagradzająca, stąd możliwość Mszy św. Zachęcamy dzieci i młodzież szkolną do korzystania z częstej spowiedzi. Do chorych udamy się o stałych porach.
 
W sobotę 2 lutego – Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego, dlatego polecamy Bogu osoby konsekrowane pochodzące z naszej parafii, a także Siostry Serafitki mające swój dom na terenie parafii. Prośmy z ufnością Boga o dar nowych powołań do służby Bogu i ludziom w czystości, ubóstwie i posłuszeństwie.
 
W święto Ofiarowania Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00 i 18.00 [nie ma Mszy św. o godz. 6.30]. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Taca mszalna ze święta Ofiarowania będzie przeznaczona na klasztor Sióstr Karmelitanek w Przemyślu, gdzie nasza rodaczka s. Maria Dominika od Niepokalanej przeżywa drogę swojego zakonnego powołania, a także na klasztor sióstr Benedyktynek w Jarosławiu.
 
Katechezy Przedmałżeńskie od 4 lutego przez 3 tygodnie będą głoszone przy Archikatedrze. Spotkania w poniedziałki, środy i piątki o godz. 19.00.
 
Dziękujemy parafianom z domów  przy ul. Chodźki za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z domów przy ul. Ordona.
 
W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
poniedziałek – św. Tomasza z Akwinu
środa – bł. Bronisława Markiewicza
czwartek – św. Jana Bosko
 
W prasie katolickiej dominują relacje ze Światowego Spotkania Młodych z Papieżem w Panamie, a także sporo nowego spojrzenia na życie zakonne i kontemplacyjne w dzisiejszym świecie. W Gościu jako bezpłatny dodatek film DVD Bóg nie umarł. Zachęcamy do lektury. Na prace i obowiązki najbliższego tygodnia przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

WYSZUKAJ

DANE INFORMACYJNE

Parafia rzymskokatolicka
pw. Świętego Brata Alberta


ul. Świętego Brata Alberta 6
37-700 PRZEMYŚL


tel. (16) 677-94-20
e-mail: 
albert.przemysl@gmail.com

www.albertprzemysl.pl

REGON: 040040296
NIP: 7952201229

                                                          

MSZE ŚWIĘTE

niedzielne

sobota - 18:00
8:00, 10:00, 11:30,
15:30, 18:00

święta
8:00, 10:00 lub 16:00, 18:00

dni powszednie
6:30, 18:00

                                                           

KANCELARIA PARAFIALNA
czynna pon-sob:
16:30 - 17:30 

W wakacje i ferie zimowe
tylko pół godziny

po wieczornej Mszy świętej

TEMAT ROKU LITURGICZNEGO

W MOCY BOŻEGO DUCHA

"W mocy Bożego Ducha"

2018/2019

 

LITURGIA KOŚCIOŁA NA DZIŚ


 DZISIEJSZE TEKSTY:

RADIO FARA ONLINE

 

 

 

LICZNIK ODWIEDZIN

Suma wyświetleń strony:
Licznik odwiedzin

MODLITWA W DRODZE