facebook
^Powróć do góry

 • 1 „Im więcej kto opuszczony z tym większą miłością służyć mu trzeba, bo samego Pana Jezusa w osobie tego ubogiego ratujemy.”
  / Święty Brat Albert /
 • 2 „Nie chcę pociechy ani nieba, pogardzam potępieniem. Chcę cierpieć z Ukochanym, Chrystusem się karmię. On we mnie żyje, nie mogę czynić ani chcieć inaczej niż On. Święty, Święty, Święty.”
  / Święty Brat Albert /
 • 3 „Krzyż jest tajemnicą, wymaga wiary. Krzyż jest światłem, które oświeca umysł, szczęśliwy kto mu odda serce i dostanie łaskę miłowania.”
  / Święty Brat Albert /
 • 4 „Jaka modlitwa taka doskonałość, jaka modlitwa taki cały dzień. Na darmo usiłujemy postąpić przez inne środki, inne praktyki, inną drogą. Modlitwa jest warunkiem nawracania dusz. Bez modlitwy nie uda się wytrwać w powołaniu.”
  / Święty Brat Albert /
 • 5 „Powinno się być dobrym jak chleb; powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny.”
  / Święty Brat Albert /

  
  

 

"Bóg zapłać" za ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Publikujemy już TUTAJ pierwsze projekty witraży do świątyni.

 

4. NIEDZIELA ZWYKŁA „C” - 03.02.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 
Dzisiaj o godz. 17.30 modlitwa różańcowa i zmiana tajemnic. Dzisiejsza składka mszalna przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.
 
Wraz z końcem miesiąca stycznia posługę w zakrystii naszego kościoła zakończył pan Łukasz Sztolf. Pragniemy złożyć serdeczne podziękowanie za jego kilkuletnią posługę w naszym kościele, szczególnie w przygotowywaniu świątyni do sprawowania liturgii i dbaniu o jej piękno, za gorliwość w trosce o czystość i porządek kościoła. Czynił to zawsze z sercem, wielkim oddaniem, taktem i zaangażowaniem. Z wdzięcznością polecamy go w nowych życiowych zadaniach i funkcjach opiece Matki Najświętszej i Św. Brata Alberta. Jednocześnie prosimy chętnych parafian do podjęcia tej posługi w naszym kościele. Na razie próbujemy sami radzić sobie z otwieraniem świątyni i przygotowaniem do liturgii, ale na dłuższą metę potrzebujemy pomocy. Dlatego prosimy o kontakt chętnych do podjęcia posługi w zakrystii. 
 
W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek miesiąca. Od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.
 
W piątek na godz. 17.15 zapraszamy uczniów klas VII na spotkanie formacyjne i Mszę św. w ramach przygotowania przed bierzmowaniem.
 
Katechezy Przedmałżeńskie od 4 lutego będą głoszone przy Archikatedrze. Spotkania w poniedziałki, środy i piątki o godz. 19.00.
 
Dziękujemy parafianom z domów  przy ul. Ordona za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z domów przy ul. Małachowskiego i Wybickiego.
 
W tym tygodniu w liturgii obchodzimy wspomnienie:
wtorek – św. Agaty, dziewicy i męczennicy
środa – św. Pawła i Towarzyszy, męczenników z Japonii
 
Zachęcamy serdecznie do lektury prasy katolickiej. Na prace i obowiązki najbliższego tygodnia przyjmijcie dar Bożego błogosławieństwa.

WYSZUKAJ

DANE INFORMACYJNE

Parafia rzymskokatolicka
pw. Świętego Brata Alberta


ul. Świętego Brata Alberta 6
37-700 PRZEMYŚL


tel. (16) 677-94-20
e-mail: 
albert.przemysl@gmail.com

www.albertprzemysl.pl

REGON: 040040296
NIP: 7952201229

                                                          

MSZE ŚWIĘTE

niedzielne

sobota - 18:00
8:00, 10:00, 11:30,
15:30, 18:00

święta
8:00, 10:00 lub 16:00, 18:00

dni powszednie
6:30, 18:00

                                                           

KANCELARIA PARAFIALNA
czynna pon-sob:
16:30 - 17:30 

W wakacje i ferie zimowe
tylko pół godziny

po wieczornej Mszy świętej

TEMAT ROKU LITURGICZNEGO

W MOCY BOŻEGO DUCHA

"W mocy Bożego Ducha"

2018/2019

 

LITURGIA KOŚCIOŁA NA DZIŚ


 DZISIEJSZE TEKSTY:

RADIO FARA ONLINE

 

 

 

LICZNIK ODWIEDZIN

Suma wyświetleń strony:
Licznik odwiedzin

MODLITWA W DRODZE