facebook
^Powróć do góry

 • 1 „Im więcej kto opuszczony z tym większą miłością służyć mu trzeba, bo samego Pana Jezusa w osobie tego ubogiego ratujemy.”
  / Święty Brat Albert /
 • 2 „Nie chcę pociechy ani nieba, pogardzam potępieniem. Chcę cierpieć z Ukochanym, Chrystusem się karmię. On we mnie żyje, nie mogę czynić ani chcieć inaczej niż On. Święty, Święty, Święty.”
  / Święty Brat Albert /
 • 3 „Krzyż jest tajemnicą, wymaga wiary. Krzyż jest światłem, które oświeca umysł, szczęśliwy kto mu odda serce i dostanie łaskę miłowania.”
  / Święty Brat Albert /
 • 4 „Jaka modlitwa taka doskonałość, jaka modlitwa taki cały dzień. Na darmo usiłujemy postąpić przez inne środki, inne praktyki, inną drogą. Modlitwa jest warunkiem nawracania dusz. Bez modlitwy nie uda się wytrwać w powołaniu.”
  / Święty Brat Albert /
 • 5 „Powinno się być dobrym jak chleb; powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny.”
  / Święty Brat Albert /

  
  

 

"Bóg zapłać" za ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Publikujemy już TUTAJ pierwsze projekty witraży do świątyni.

 

5. NIEDZIELA ZWYKŁA „C” - 10.02.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dzisiaj o godz. 17.30 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Dzisiejsza składka mszalna przeznaczona jest na potrzeby parafii. Serdecznie dziękujemy za składane dzisiaj ofiary.

W poniedziałek we wspomnienie NMP z Lourdes wypada Światowy Dzień Chorego. Jest to okazja do szczególnej modlitwy w intencji chorych z naszych rodzin oraz tych, którzy się nimi opiekują. Modlitwą otoczmy chorych z pobliskich domów opieki. Główne uroczystości w Przemyślu pod przewodnictwem abp seniora Józefa Michalika, odbędą się w kościele pw. św. bpa Pelczara na Monte Cassino. W naszej parafii modlitwa za chorych z sakramentem namaszczenia będzie w czasie wielkopostnych rekolekcji

Dzieło Biblijne im św. Jana Pawła II i Archiwum Diecezjalne w Przemyślu, zapraszają na cykl jubileuszowych spotkań z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości pt. Ku wolności z Janem Pawłem II: Drogowskazy z papieskich pielgrzymek do Polski. Kolejne spotkanie pt. Bogu dziękujcie, ducha nie gaście, odbędzie się w poniedziałek 11 lutego o godz. 19.00 w Domu Katolickim ROMA.

Dziękujemy parafianom z domów  przy ul. Małachowskiego i Wybickiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z domów przy ul. Borelowskiego, 29 Listopada i St. Augusta.

W czwartek w liturgii obchodzimy wspomnienie świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy. W parafii na Kazanowie Msza św. odpustowa o godz. 18.00.

Przypominamy, że w naszej parafii w każdy czwartek od godz. 19:00 do 20:00 można skorzystać z bezpłatnej pomocy Poradni Prawa Kanonicznego odnośnie procesu o stwierdzenie nieważności małżeństwa. Zachęcamy do korzystania z tej formy pomocy.

W czasie ferii zimowych Kancelaria Parafialna czynna pół godziny po Mszy św. wieczornej. 

Na czas wyjazdów i wypoczynku w czasie zimowych ferii, na prace i obowiązki najbliższego tygodnia przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

WYSZUKAJ

DANE INFORMACYJNE

Parafia rzymskokatolicka
pw. Świętego Brata Alberta


ul. Świętego Brata Alberta 6
37-700 PRZEMYŚL


tel. (16) 677-94-20
e-mail: 
albert.przemysl@gmail.com

www.albertprzemysl.pl

REGON: 040040296
NIP: 7952201229

                                                          

MSZE ŚWIĘTE

niedzielne

sobota - 18:00
8:00, 10:00, 11:30,
15:30, 18:00

święta
8:00, 10:00 lub 16:00, 18:00

dni powszednie
6:30, 18:00

                                                           

KANCELARIA PARAFIALNA
czynna pon-sob:
16:30 - 17:30 

W wakacje i ferie zimowe
tylko pół godziny

po wieczornej Mszy świętej

TEMAT ROKU LITURGICZNEGO

W MOCY BOŻEGO DUCHA

"W mocy Bożego Ducha"

2018/2019

 

LITURGIA KOŚCIOŁA NA DZIŚ


 DZISIEJSZE TEKSTY:

RADIO FARA ONLINE

 

 

 

LICZNIK ODWIEDZIN

Suma wyświetleń strony:
Licznik odwiedzin

MODLITWA W DRODZE