facebook
^Powróć do góry

 • 1 „Im więcej kto opuszczony z tym większą miłością służyć mu trzeba, bo samego Pana Jezusa w osobie tego ubogiego ratujemy.”
  / Święty Brat Albert /
 • 2 „Nie chcę pociechy ani nieba, pogardzam potępieniem. Chcę cierpieć z Ukochanym, Chrystusem się karmię. On we mnie żyje, nie mogę czynić ani chcieć inaczej niż On. Święty, Święty, Święty.”
  / Święty Brat Albert /
 • 3 „Krzyż jest tajemnicą, wymaga wiary. Krzyż jest światłem, które oświeca umysł, szczęśliwy kto mu odda serce i dostanie łaskę miłowania.”
  / Święty Brat Albert /
 • 4 „Jaka modlitwa taka doskonałość, jaka modlitwa taki cały dzień. Na darmo usiłujemy postąpić przez inne środki, inne praktyki, inną drogą. Modlitwa jest warunkiem nawracania dusz. Bez modlitwy nie uda się wytrwać w powołaniu.”
  / Święty Brat Albert /
 • 5 „Powinno się być dobrym jak chleb; powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny.”
  / Święty Brat Albert /

  
  

 

"Bóg zapłać" za ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Publikujemy już TUTAJ pierwsze projekty witraży do świątyni.

 

22. NIEDZIELA ZWYKŁA „B” - 02.09.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 
Dzisiaj o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe, a po nim zmiana tajemnic różańcowych.
 
Dzisiejsza składka mszalna przeznaczona jest na nasze Seminarium Duchowne. Mieszkańcy Stanisławczyka bardzo proszą o wsparcie w budowie kaplicy. Za tydzień po Mszach św. będą kwestować i zbierać datki na budowę świątyni.
 
W poniedziałek o godz. 8.00 Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami. 
 
We wtorek na godz. 17.00 zapraszamy na pierwsze po wakacjach spotkanie ministrantów i kandydatów do służby przy ołtarzu. Bardzo prosimy rodziców o zachętę i wsparcie dla uczniów klas młodszych, którzy pragną służyć w czasie Mszy św.
 
W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca września. We czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej.
 
W piątek do chorych udamy się od godz. 8.00. Od godz. 16.00 spowiedź na którą zapraszamy wszystkie dzieci szkolne i młodzież u początku roku szkolnego. O godz. 16.45 - Msza św. dla dzieci i młodzieży.
 
Przypominamy, że w naszej parafii na stałe rozpoczyna funkcjonowanie Poradnia Prawa Kanonicznego, czynna w każdy czwartek od godz. 19:00 w salce na plebanii, (wejście od ul. św. Brata Alberta). Pani Małgorzata Sztolf, Notariusz Sądu Metropolitalnego w Przemyślu udziela bezpłatnych porad dotyczących kościelnego procesu o stwierdzenie nieważności małżeństwa.
 
Dziękujemy parafianom z klatki IV bloku nr 2 przy ul. Równej za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki V bloku nr 2.
 
W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
poniedziałek – św. Grzegorza Wielkiego, papieża
środa – św. Matkę Teresę z Kalkuty
sobota – Narodzenie Matki Bożej
 
W tym tygodniu Kancelaria Parafialna jest już czynna tak jak w ciągu roku, czyli w godzinach 16.30 - 17.30. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Warto poprzez artykuły i refleksje tam zawarte stale pogłębiać swoją wiarę i życie modlitwy.

WYSZUKAJ

DANE INFORMACYJNE

Parafia rzymskokatolicka
pw. Świętego Brata Alberta


ul. Świętego Brata Alberta 6
37-700 PRZEMYŚL


tel. (16) 677-94-20
e-mail: 
albert.przemysl@gmail.com

www.albertprzemysl.pl

REGON: 040040296
NIP: 7952201229

                                                          

MSZE ŚWIĘTE

niedzielne

sobota - 18:00
8:00, 10:00, 11:30,
15:30, 18:00

święta
8:00, 10:00 lub 16:00, 18:00

dni powszednie
6:30, 18:00

                                                           

KANCELARIA PARAFIALNA
czynna codziennie:
16:30 - 17:30 

W wakacje i ferie zimowe
tylko pół godziny

po wieczornej Mszy świętej

TEMAT ROKU LITURGICZNEGO

W MOCY BOŻEGO DUCHA

"W mocy Bożego Ducha"

2018/2019

 

LITURGIA KOŚCIOŁA NA DZIŚ


 DZISIEJSZE TEKSTY:

 

 

 

LICZNIK ODWIEDZIN

Suma wyświetleń strony:
Licznik odwiedzin

MODLITWA W DRODZE