facebook
^Powróć do góry

 • 1 „Im więcej kto opuszczony z tym większą miłością służyć mu trzeba, bo samego Pana Jezusa w osobie tego ubogiego ratujemy.”
  / Święty Brat Albert /
 • 2 „Nie chcę pociechy ani nieba, pogardzam potępieniem. Chcę cierpieć z Ukochanym, Chrystusem się karmię. On we mnie żyje, nie mogę czynić ani chcieć inaczej niż On. Święty, Święty, Święty.”
  / Święty Brat Albert /
 • 3 „Krzyż jest tajemnicą, wymaga wiary. Krzyż jest światłem, które oświeca umysł, szczęśliwy kto mu odda serce i dostanie łaskę miłowania.”
  / Święty Brat Albert /
 • 4 „Jaka modlitwa taka doskonałość, jaka modlitwa taki cały dzień. Na darmo usiłujemy postąpić przez inne środki, inne praktyki, inną drogą. Modlitwa jest warunkiem nawracania dusz. Bez modlitwy nie uda się wytrwać w powołaniu.”
  / Święty Brat Albert /
 • 5 „Powinno się być dobrym jak chleb; powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny.”
  / Święty Brat Albert /

  
  

23. NIEDZIELA ZWYKŁA „B” - 09.09.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 
Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy VIII Tydzień Wychowania pod hasłem „W poszukiwaniu drogi”. Polecajmy dzieci, młodzież, nauczycieli, katechetów i wychowawców rozpoczynających kolejny rok nauki i wychowania. 
 
Powracamy po wakacjach do odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia po Mszy św. o godz. 15.30 i Adoracji Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe w intencji naszych rodzin. 
 
„Bóg zapłać” za ofiary składane dziś na potrzeby parafii. Na naszej stronie internetowej (poniżej) i na oficjalnym Facebook’u parafii znajdują się już pierwsze projekty witraży do naszej świątyni.
 
Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią mieszkańcy Stanisławczyka będą dzisiaj po Mszach św. zbierać ofiary na budowę kaplicy. Bardzo prosimy o wsparcie.
 
W poniedziałek zbiórka dla lektorów po Mszy św. wieczornej. We wtorek na godz. 17.00 zapraszamy na zbiórkę ministrantów i kandydatów do posługi przy ołtarzu.
 
W piątek na godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. i na pierwsze po wakacjach spotkanie uczniów klas VIII i III gimnazjum przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
 
W piątek także w święto Podwyższenia Krzyża św. zapraszamy o godz. 19.00 na miejską Drogę Krzyżową spod Archikatedry na wzgórze Trzech Krzyży.
 
W przyszłą niedzielę - 16 września po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie dla rodziców, których dzieci w tym roku rozpoczną w naszej parafii przygotowanie do Sakramentu Pokuty i Pierwszej Komunii św.
 
Przypominamy, że w każdy piątek o godz. 16.30 spotkanie Parafialnej Grupy Oazowej. Na spotkania zapraszamy chętnych uczniów od klasy III Szkoły Podstawowej.
 
Dziękujemy parafianom z klatki V bloku nr 2 przy ul. Równej za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki VI bloku nr 2.
 
Przypominamy, że w naszej parafii funkcjonuje Poradnia Prawa Kanonicznego, czynna w każdy czwartek od godz. 19:00 w salce na plebanii, (wejście od ul. św. Brata Alberta). Pani Małgorzata Sztolf, Notariusz Sądu Metropolitalnego w Przemyślu, udziela bezpłatnych porad dotyczących kościelnego procesu o stwierdzenie nieważności małżeństwa.
 
Duszpasterstwo Środowisk Tradycyjnych zaprasza w najbliższą sobotę na pielgrzymkę do Jarosławia i do modlitwy przed trzema wizerunkami Maryi. Zapisy w parafii Św. Trójcy.
 
W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
środa – Najświętsze Imię Maryi
czwartek – św. Jana Chryzostoma
sobota – Matkę Bożą Bolesną
 
Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. „Niedziela” jak zawsze przynosi wiadomości diecezjalne i ogólnopolskie. Natomiast „Gość Niedzielny” przeżywa 95. rocznicę powstania, dlatego też w obecnym numerze oprócz spraw bieżących, sporo refleksji z tym związanych.