facebook
^Powróć do góry

 • 1 „Im więcej kto opuszczony z tym większą miłością służyć mu trzeba, bo samego Pana Jezusa w osobie tego ubogiego ratujemy.”
  / Święty Brat Albert /
 • 2 „Nie chcę pociechy ani nieba, pogardzam potępieniem. Chcę cierpieć z Ukochanym, Chrystusem się karmię. On we mnie żyje, nie mogę czynić ani chcieć inaczej niż On. Święty, Święty, Święty.”
  / Święty Brat Albert /
 • 3 „Krzyż jest tajemnicą, wymaga wiary. Krzyż jest światłem, które oświeca umysł, szczęśliwy kto mu odda serce i dostanie łaskę miłowania.”
  / Święty Brat Albert /
 • 4 „Jaka modlitwa taka doskonałość, jaka modlitwa taki cały dzień. Na darmo usiłujemy postąpić przez inne środki, inne praktyki, inną drogą. Modlitwa jest warunkiem nawracania dusz. Bez modlitwy nie uda się wytrwać w powołaniu.”
  / Święty Brat Albert /
 • 5 „Powinno się być dobrym jak chleb; powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny.”
  / Święty Brat Albert /

  
  

 

"Bóg zapłać" za ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Publikujemy już TUTAJ pierwsze projekty witraży do świątyni.

 

26. NIEDZIELA ZWYKŁA „B” - 30.09.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 
Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.30 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 poświęcenie różańców dla dzieci komunijnych.
 
Dzisiaj po Mszach św. Stowarzyszenie „Linia 102” będzie kwestować do puszek na remont trasy kolejowej w relacji Przemyśl-Niżankowice-Chyrów-Zagórz i w Bieszczady. Prosimy serdecznie o wsparcie tej inicjatywy.
 
W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zbiorka dla lektorów. We wtorek o godz. 17.00 zbiórka dla ministrantów i kandydatów do posługi przy ołtarzu. 
 
Od jutra rozpoczynamy miesiąc październik. Poprzez modlitwę różańcową pragniemy jednocząc się z Maryją, wypraszać łaskę Bożego błogosławieństwa dla naszych rodzin i ojczyzny. W naszym kościele różaniec codziennie o godz. 17.30, a po nim Msza św. Gorąco zachęcamy do licznego udziału w tej modlitwie maryjnej. Szczególne słowa zachęty kierujemy do dzieci i młodzieży szkolnej. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w różańcu w świątyni, zachęcamy do modlitwy różańcowej w gronie rodzinnym. Październik jest dobrą okazją do ożywienia tej modlitwy w naszych rodzinach. Za odmówienie różańca w kościele, kaplicy, czy w rodzinie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 
Od 1 października rozpoczną się Katechezy Przedmałżeńskie przy parafii Św. Trójcy. Spotkania w poniedziałki, środy i piątki o godz.19.15 w salce na plebanii.
 
W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej. W piątek spowiedź od godz. 16.00, o godz. 16.45 Msza św. dla dzieci i młodzieży, a o godz. 17.30 modlitwa różańcowa. W sobotę ostatnie już w tym roku nabożeństwo fatimskie. Adoracja od godz. 17.00, różaniec fatimski o godz. 17.30, a po Mszy św. tylko procesja.
 
Dziękujemy parafianom z klatki II bloku nr 16 przy ul. przy ul. St. Augusta za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki III bloku nr 16.
 
W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
poniedziałek – św. Teresę od Dzieciątka Jezus
wtorek – świętych Aniołów Stróżów
czwartek – św. Franciszka z Asyżu
piątek – św. Faustynę Kowalską
 
Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Za tydzień w Gościu Niedzielnym jako bezpłatny dodatek film „Sprawa Chrystusa”. Na drogę wiary w podążaniu za Panem przyjmijmy dar Bożego błogosławieństwa.

WYSZUKAJ

DANE INFORMACYJNE

Parafia rzymskokatolicka
pw. Świętego Brata Alberta


ul. Świętego Brata Alberta 6
37-700 PRZEMYŚL


tel. (16) 677-94-20
e-mail: 
albert.przemysl@gmail.com

www.albertprzemysl.pl

REGON: 040040296
NIP: 7952201229

                                                          

MSZE ŚWIĘTE

niedzielne

sobota - 18:00
8:00, 10:00, 11:30,
15:30, 18:00

święta
8:00, 10:00 lub 16:00, 18:00

dni powszednie
6:30, 18:00

                                                           

KANCELARIA PARAFIALNA
czynna pon-sob:
16:30 - 17:30 

W wakacje i ferie zimowe
tylko pół godziny

po wieczornej Mszy świętej

TEMAT ROKU LITURGICZNEGO

W MOCY BOŻEGO DUCHA

"W mocy Bożego Ducha"

2018/2019

 

LITURGIA KOŚCIOŁA NA DZIŚ


 DZISIEJSZE TEKSTY:

RADIO FARA ONLINE

 

 

 

LICZNIK ODWIEDZIN

Suma wyświetleń strony:
Licznik odwiedzin

MODLITWA W DRODZE