facebook
^Powróć do góry

 • 1 „Im więcej kto opuszczony z tym większą miłością służyć mu trzeba, bo samego Pana Jezusa w osobie tego ubogiego ratujemy.”
  / Święty Brat Albert /
 • 2 „Nie chcę pociechy ani nieba, pogardzam potępieniem. Chcę cierpieć z Ukochanym, Chrystusem się karmię. On we mnie żyje, nie mogę czynić ani chcieć inaczej niż On. Święty, Święty, Święty.”
  / Święty Brat Albert /
 • 3 „Krzyż jest tajemnicą, wymaga wiary. Krzyż jest światłem, które oświeca umysł, szczęśliwy kto mu odda serce i dostanie łaskę miłowania.”
  / Święty Brat Albert /
 • 4 „Jaka modlitwa taka doskonałość, jaka modlitwa taki cały dzień. Na darmo usiłujemy postąpić przez inne środki, inne praktyki, inną drogą. Modlitwa jest warunkiem nawracania dusz. Bez modlitwy nie uda się wytrwać w powołaniu.”
  / Święty Brat Albert /
 • 5 „Powinno się być dobrym jak chleb; powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny.”
  / Święty Brat Albert /

  
  

1. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU „B” - 18.02.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Kuszenie JezusaObrzędem posypania głównego popiołem rozpoczęło się czterdziestodniowy okres pokuty, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliższy się zrobić Świąt Wielkanocnych. Okres Wielkiego Postu fakturowania i pokutny, Zachęcamy do działania wielkopostnych i konsekwentnie podejmowanego w duchu pobożności i miłości bliźniego.

Przemyska "Caritas" jak co rok się powiększa do jałmużny wielkopostnej na rzecz chorych i niepełnosprawnych - Niedzielę Miłosierdzia. Są już też wielkanocne paschaliki [5zł] i baranki [5zł], które mogli zakupić w zakrystii. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na witraże [zebraliśmy 4757 zł].

Za tydzień składka będzie na ogrzewanie kościoła.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. W tym roku kaznodzieją będzie nasz wikariusz, ks. Patryk Szymański. Jak co roku składka z nabożedzenia jest na kwiatach i dekoracją ciemnicy i Bożego grobu.

W środę Koło Przewodników Turystycznych zaprasza do zwiedzania kościoła Karmelitów i Karmelitanek Bosych w Przemyślu. Wszelkie informacje na plakacie.

W najbliższy czwartek - Miejska Droga Krzyżowa. Początek o godz. 19,00 przy katedrze. Trasa drogi krzyżowej poprowadzi jak co roku pod Krzyżem Zawierzenia. Zabezpieczyć znosić, podłogi złożone w siebie. Miłosiernego.

W czwartek wypada Święto Katedry św. Piotra. Pamiętajmy w modlitwie o Ojcu Św.

W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci szkolnych o godz. 16,30; dla dorosłych o godz. 17.30 io godz. 19,00 dla młodzieży. Zachęcamy gorąco do udziału w tej modlitwie.

W ramach przygotowania do bierzmowania zapraszamy na piątek z klas VI na Mszę św. z konferencją oraz drogą krzyżową. Usuń spotkanie ok. godz. 19.30. Młodzież przynosi ze sobą indeksy. Obecność obowiązkowa.

Za tydzień niedziela "Ad Gentes". Ofiarami zbieranymi po Mszach św. do puszek dnia hodowli misjonarzy i witryny dzieło misyjne całego Kościoła.

Dziękujemy parafianom z II klatki bloku nr 17 przy ul. Rogozińskiego za pośrednictwem na żądanie i wystrój świątyni. Teraz proszę o rodzeństwo parafian z klatki III bloku nr 17.

Aby głębiej i duchowymi refleksjami przeżywać czas Wielkiego Postu, zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Z tej racji, że rok 2018 jest wydany Rokiem Abpa Ignacego Tokarczuka, został wydany okolicznościowy numer miesięcznika "Nasz Przemyśl", poświęcony w całości osobie abpa Ignacego. Warto przypomnieć życie, posługę biskupią i działalność społeczną tego wielkiego i gorliwego pasterza. Zachęcamy gorąco do lektury.