facebook
^Powróć do góry

 • 1 „Im więcej kto opuszczony z tym większą miłością służyć mu trzeba, bo samego Pana Jezusa w osobie tego ubogiego ratujemy.”
  / Święty Brat Albert /
 • 2 „Nie chcę pociechy ani nieba, pogardzam potępieniem. Chcę cierpieć z Ukochanym, Chrystusem się karmię. On we mnie żyje, nie mogę czynić ani chcieć inaczej niż On. Święty, Święty, Święty.”
  / Święty Brat Albert /
 • 3 „Krzyż jest tajemnicą, wymaga wiary. Krzyż jest światłem, które oświeca umysł, szczęśliwy kto mu odda serce i dostanie łaskę miłowania.”
  / Święty Brat Albert /
 • 4 „Jaka modlitwa taka doskonałość, jaka modlitwa taki cały dzień. Na darmo usiłujemy postąpić przez inne środki, inne praktyki, inną drogą. Modlitwa jest warunkiem nawracania dusz. Bez modlitwy nie uda się wytrwać w powołaniu.”
  / Święty Brat Albert /
 • 5 „Powinno się być dobrym jak chleb; powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny.”
  / Święty Brat Albert /

  
  

 

"Bóg zapłać" za ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Publikujemy już TUTAJ pierwsze projekty witraży do świątyni.

 

6. NIEDZIELA ZWYKŁA „B” - 11.02.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

LourdesWiecejsza niedziela ruchu w Kościele Tydzień Trzeźwości. Niech to będzie czas żarliwej modlitwy za wszystkich zniewolonych nałogami oraz za ich rodziny. Dziś wypada także 26. Światowy Dzień Chorego. Z ufnością polecamy opiece Bożej wszystkich chorych i cierpiących. O godz. 17.30 nabożeństwo w intencji chorych. Sakrament namaszczenia chorych będzie w czasie naszych rekolekcji wielkopostnych. We wtorek 13 lutego na godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji naszej ojczyzny.

Składka się na dużą jasność. Wykonanie projektów i produktów witraży podjęła się Pracownia Witraży Wojciecha i Marty Kirsz z Krakowa.

W tym tygodniu wypada Środa Popielcowa i początek Wielkiego Postu. Msze św. z posypaniem głów popiołem go w po godz. 8,00, 16.00 i 18,00 [nie będzie Mszy o 6.30]. W środę o godz.17.45 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przypominamy, że w Środę Popielcową morze post ścisły, tj. ilościowy i jakościowy. Wstążony od źródła, aniżeli pokarmy, 18 lata życia, a nie wbudli 60 - tego. Zachęcamy rodziców, aby wpisali także dzieci, które nie są jeszcze zapisane lub sporządziły postu w autentycznym ducha pokuty. Informacje o pokojach Z całej długości, pokrewnych pokoi, pokoi i pokoi.

Dziękujemy parafianom z I klatki bloku nr 17 przy ul. Rogozińskiego za pośrednictwem na żądanie i wystrój świątyni. Teraz proszę o pomocnik parafian z klatki II bloku nr 17.

W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16.30 dla dzieci szkolnych, Droga krzyżowa dla dorosłych o godz. 17.30, ao godz. 20,00 dla młodzieży i pracujących. Zachęcamy do udziału w zawodach również, gimnazjalną, przygotowującą się do bierzmowania.

W przyszłą niedzielę Gorzkie Żale o godz. 17,15. Zachęcamy do liczenia rozmiarów w tych nabożeństwach wielkopostnych. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.

Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o prawdziwego ducha pokył dla obu wspólnoty wierzących.

Zachęcamy wszystkie rzeczy, które można znaleźć w wielu przypadkach. Wielkiego Postu. Odważnie podejmijmy wielkopostne postanowienia, aby ten święty czas był wypełniony modlitwą, uczynkami miłosierdzia i postem. Niech błogosławieństwo Boże nas w tym umacnia.

WYSZUKAJ

DANE INFORMACYJNE

Parafia rzymskokatolicka
pw. Świętego Brata Alberta


ul. Świętego Brata Alberta 6
37-700 PRZEMYŚL


tel. (16) 677-94-20
e-mail: 
albert.przemysl@gmail.com

www.albertprzemysl.pl

REGON: 040040296
NIP: 7952201229

                                                          

MSZE ŚWIĘTE

niedzielne

sobota - 18:00
8:00, 10:00, 11:30,
15:30, 18:00

święta
8:00, 10:00 lub 16:00, 18:00

dni powszednie
6:30, 18:00

                                                           

KANCELARIA PARAFIALNA
czynna pon-sob:
16:30 - 17:30 

W wakacje i ferie zimowe
tylko pół godziny

po wieczornej Mszy świętej

TEMAT ROKU LITURGICZNEGO

W MOCY BOŻEGO DUCHA

"W mocy Bożego Ducha"

2018/2019

 

LITURGIA KOŚCIOŁA NA DZIŚ


 DZISIEJSZE TEKSTY:

RADIO FARA ONLINE

 

 

 

LICZNIK ODWIEDZIN

Suma wyświetleń strony:
Licznik odwiedzin

MODLITWA W DRODZE