facebook
^Powróć do góry

 • 1 „Im więcej kto opuszczony z tym większą miłością służyć mu trzeba, bo samego Pana Jezusa w osobie tego ubogiego ratujemy.”
  / Święty Brat Albert /
 • 2 „Nie chcę pociechy ani nieba, pogardzam potępieniem. Chcę cierpieć z Ukochanym, Chrystusem się karmię. On we mnie żyje, nie mogę czynić ani chcieć inaczej niż On. Święty, Święty, Święty.”
  / Święty Brat Albert /
 • 3 „Krzyż jest tajemnicą, wymaga wiary. Krzyż jest światłem, które oświeca umysł, szczęśliwy kto mu odda serce i dostanie łaskę miłowania.”
  / Święty Brat Albert /
 • 4 „Jaka modlitwa taka doskonałość, jaka modlitwa taki cały dzień. Na darmo usiłujemy postąpić przez inne środki, inne praktyki, inną drogą. Modlitwa jest warunkiem nawracania dusz. Bez modlitwy nie uda się wytrwać w powołaniu.”
  / Święty Brat Albert /
 • 5 „Powinno się być dobrym jak chleb; powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny.”
  / Święty Brat Albert /

  
  

4. NIEDZIELA ZWYKŁA „B” - 28.01.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

JezusDzisiaj o godz. 17.30 zapraszamy na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia.

W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca lutego. We czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 16.00. Zachęcamy dzieci i młodzież szkolną do korzystania z częstej spowiedzi. Do chorych udamy się od godz. 11.30.

W piątek 2 lutego – Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego, dlatego polecamy Bogu osoby konsekrowane pochodzące z naszej parafii, a w szczególny sposób modlimy się za Siostry Serafitki posługujące na terenie naszej parafii. Prośmy z ufnością Boga o dar nowych powołań do służby we wspólnocie Kościoła w czystości, ubóstwie i posłuszeństwie.

W święto Ofiarowania Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00, 10.00 i 18.00 [nie ma Mszy św. o godz. 6.30]. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Taca mszalna ze święta Ofiarowania będzie przeznaczona na klasztor Sióstr Karmelitanek w Przemyślu, gdzie nasza rodaczka s. Maria Dominika od Niepokalanej przeżywa drogę swojego zakonnego powołania. Polecamy ją z ufnością waszej modlitwie.

Katechezy Przedmałżeńskie od 5 lutego przez 3 tygodnie będą głoszone przy Archikatedrze. Spotkania w poniedziałki, środy i piątki o godz. 19.00.

Dziękujemy parafianom z V klatki bloku nr 15 przy ul. Rogozińskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z kl. VI bloku nr 15.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Sporo artykułów z bardzo świeżym i nowym spojrzeniem na życie zakonne i kontemplacyjne w dzisiejszym świecie, jak choćby artykuł w "Gościu Niedzielnym" – Mistyka jest dla wszystkich.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
• wtorek – bł. Bronisława Markiewicza
• środa – św. Jana Bosko
• sobota – św. Błażeja

Zachęcamy jeszcze do wspólnego kolędowania w czasie spotkań i odwiedzin rodzinnych. Na czas wyjazdów i wypoczynku w czasie zimowych ferii, na prace i obowiązki najbliższego tygodnia przyjmijcie Boże błogosławieństwo.