facebook
^Powróć do góry

 • 1 „Im więcej kto opuszczony z tym większą miłością służyć mu trzeba, bo samego Pana Jezusa w osobie tego ubogiego ratujemy.”
  / Święty Brat Albert /
 • 2 „Nie chcę pociechy ani nieba, pogardzam potępieniem. Chcę cierpieć z Ukochanym, Chrystusem się karmię. On we mnie żyje, nie mogę czynić ani chcieć inaczej niż On. Święty, Święty, Święty.”
  / Święty Brat Albert /
 • 3 „Krzyż jest tajemnicą, wymaga wiary. Krzyż jest światłem, które oświeca umysł, szczęśliwy kto mu odda serce i dostanie łaskę miłowania.”
  / Święty Brat Albert /
 • 4 „Jaka modlitwa taka doskonałość, jaka modlitwa taki cały dzień. Na darmo usiłujemy postąpić przez inne środki, inne praktyki, inną drogą. Modlitwa jest warunkiem nawracania dusz. Bez modlitwy nie uda się wytrwać w powołaniu.”
  / Święty Brat Albert /
 • 5 „Powinno się być dobrym jak chleb; powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny.”
  / Święty Brat Albert /

  
  

3. NIEDZIELA ZWYKŁA „B” - 21.01.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PowołanieZakończyliśmy w tym tygodniu wizytę kolędową w waszych domach. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy otwarli dla duszpasterzy swe domy - za wspólną modlitwę, ciepłe i życzliwe przyjęcie, za otwartość i składane przy tej okazji ofiary. Wszystkie wasze rodzinne troski, którymi z ufnością dzieliliście się z nami, zanosimy do Boga w czasie codziennie sprawowanej Eucharystii oraz w naszej kapłańskiej modlitwie. W sposób szczególny polecamy młodych studiujących poza Przemyślem i przebywających poza granicami ojczyzny, a także chorych i cierpiących. Nie zapominamy przed Bogiem o tych, którzy żyją z dala od Kościoła i prosimy dla nich o łaskę powrotu do wspólnoty Chrystusowej owczarni. Dla pewnego obrazu parafii, chcemy przedstawić, że prawie jedna trzecia mieszkań jest już od lat zamknięta w czasie kolędy. Parafianie ci także nie poczuwają się do troski o świątynię [sprzątanie, wystrój], nie wspierają inicjatyw remontowych wykonywanych przy parafii oraz nie uczestniczą w niedzielnej i świątecznej Eucharystii, bądź czynią to tylko sporadycznie, nie utrzymując związku z parafią. Z tym większą troską polecamy ich miłosierdziu i łaskawości Boga, który oczekuje na każdego z darem łaski.

Świętujemy dzisiaj Dzień Babci, a jutro Dzień Dziadka. Polecajmy naszych seniorów szczególnej opiece Matki Najświętszej, prosząc o zdrowie i siły, a także dziękując im za zawsze życzliwe i cierpliwe serca.

Dzisiaj o godz. 17.30 modlitwa różańcowa w intencjach naszych seniorów.

W czwartek wspomnienie Nawrócenia św. Pawła apostoła i zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Katechezy Przedmałżeńskie od 5 lutego przez 3 tygodnie będą głoszone przy Archikatedrze. Spotkania w poniedziałki, środy i piątki o godz. 19.00.

W dniach od 22 do 28 stycznia w ramach peregrynacji Relikwii oraz Obrazu Szlachetni Polacy w służbie zdrowia w Kaplicy Szpitala im. Św. Ojca Pio trwać będzie tygodniowa modlitwa o światło Ducha Świętego oraz o integrację środowiska medycznego. Codziennie o godz. 16.00 Msza św. w kaplicy Szpitala połączoną z nabożeństwem.

Dziękujemy parafianom z IV klatki bloku nr 15 przy ul. Rogozińskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z kl. V bloku nr 15.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Niedzieli” w dodatku przemyskim warto na bieżąco poznawać życie diecezji, w „Gościu Niedzielnym” relacje z pielgrzymki papieża do Peru, a w „Małym Gościu” jako dodatek płyta CD zespołu Małe TGD.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
• środa – św. Franciszka Salezego, biskupa
• czwartek – Nawrócenie św. Pawła apostoła
• piątek – św. Tymoteusza i Tytusa

Zachęcamy do wspólnego kolędowania razem z dziećmi w czasie rodzinnych spotkań i odwiedzin naszych dziadków. Niech dar Bożego błogosławieństwa, na które otworzyliście wasze serca i domy, stale Wam towarzyszy w nowy roku i umacnia w miłości i wierności wasze rodziny.