facebook
^Powróć do góry

 • 1 „Im więcej kto opuszczony z tym większą miłością służyć mu trzeba, bo samego Pana Jezusa w osobie tego ubogiego ratujemy.”
  / Święty Brat Albert /
 • 2 „Nie chcę pociechy ani nieba, pogardzam potępieniem. Chcę cierpieć z Ukochanym, Chrystusem się karmię. On we mnie żyje, nie mogę czynić ani chcieć inaczej niż On. Święty, Święty, Święty.”
  / Święty Brat Albert /
 • 3 „Krzyż jest tajemnicą, wymaga wiary. Krzyż jest światłem, które oświeca umysł, szczęśliwy kto mu odda serce i dostanie łaskę miłowania.”
  / Święty Brat Albert /
 • 4 „Jaka modlitwa taka doskonałość, jaka modlitwa taki cały dzień. Na darmo usiłujemy postąpić przez inne środki, inne praktyki, inną drogą. Modlitwa jest warunkiem nawracania dusz. Bez modlitwy nie uda się wytrwać w powołaniu.”
  / Święty Brat Albert /
 • 5 „Powinno się być dobrym jak chleb; powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny.”
  / Święty Brat Albert /

  
  

2. NIEDZIELA ZWYKŁA „B” - 14.01.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

MszałDzisiejszą niedzielę przeżywamy jako Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Polecamy wszystkich, którzy z powodu wojen i zbrojnych konfliktów muszą opuszczać ojczyznę. Modlimy się także za wszystkich Polaków, którzy w ostatnich latach wyemigrowali poza granice naszej ojczyzny.

Dzisiaj o godz. 17.30 modlitwa różańcowa w tych intencjach.

W czwartek w całym Kościele rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Prosić będziemy o dar jedności wszystkich wyznawców Chrystusa.

Oo. Karmelici i Wspólnota Karmelitańskiego Ruchu Ewangelizacyjno-Modlitewnego zapraszają chętnych na Seminarium Odnowy Wiary, które rozpocznie się 21 stycznia. Zapisy do jutra. Warto skorzystać z takiego sposobu pogłębiania wiary.

Katechezy Przedmałżeńskie od 5 lutego przez 3 tygodnie będą głoszone przy Archikatedrze. Spotkania w poniedziałki, środy i piątki o godz. 19.00.

W piątek wspominamy św. bpa Józefa Sebastiana Pelczara. Jego wstawiennictwu polecajmy naszą archidiecezję, której patronuje i posługę naszych biskupów i kapłanów. W przyszłą niedzielę w parafii na Monte Cassino uroczystość odpustowa o godz. 11.00.

Dziękujemy parafianom z III klatki bloku nr 15 przy ul. Rogozińskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z kl. IV bloku nr 15.

7. Plan Kolędy w najbliższym tygodniu od poniedziałku do czwartku w godz. 16.00 – 21.00

PONIEDZIAŁEK [15.01.18] – tzw. „Uliczki”: ul. Kadłubka, Koźmiana, Rodziewiczówny, Lenartowicza i Orzeszkowej
oraz ul. Rogozińskiego – parzyste numery kamienic od wieżowców do Palium a także domy w kierunku na Buszkowice i ul. Pogodna.
WTOREK [16.01.18] – ul. Borelowskiego – parzyste numery domów oraz domy przy ul. 29 Listopada i ul. St. Augusta [do ul. Wyspiańskiego]
ul. St. Augusta bloki nr 16 i 16A.
ŚRODA [17.01.18] – ul. St. Augusta blok nr 18A
CZWARTEK [12.01.17] - ul. St. Augusta bloki nr20 i 20A.

Sprawy kancelaryjne w czasie kolędy prosimy załatwiać do godz. 16.00.

W tym tygodniu wspominamy:
• środa – św. Antoniego, opata
• piątek – św. Józefa Sebastiana Pelczara, bpa
• sobota– św. Fabiana i Sebastiana, męczenników