facebook
^Powróć do góry

 • 1 „Im więcej kto opuszczony z tym większą miłością służyć mu trzeba, bo samego Pana Jezusa w osobie tego ubogiego ratujemy.”
  / Święty Brat Albert /
 • 2 „Nie chcę pociechy ani nieba, pogardzam potępieniem. Chcę cierpieć z Ukochanym, Chrystusem się karmię. On we mnie żyje, nie mogę czynić ani chcieć inaczej niż On. Święty, Święty, Święty.”
  / Święty Brat Albert /
 • 3 „Krzyż jest tajemnicą, wymaga wiary. Krzyż jest światłem, które oświeca umysł, szczęśliwy kto mu odda serce i dostanie łaskę miłowania.”
  / Święty Brat Albert /
 • 4 „Jaka modlitwa taka doskonałość, jaka modlitwa taki cały dzień. Na darmo usiłujemy postąpić przez inne środki, inne praktyki, inną drogą. Modlitwa jest warunkiem nawracania dusz. Bez modlitwy nie uda się wytrwać w powołaniu.”
  / Święty Brat Albert /
 • 5 „Powinno się być dobrym jak chleb; powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny.”
  / Święty Brat Albert /

  
  

1. NIEDZIELA ZWYKŁA „B” - 07.01.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Chrzest PańskiŚwięto Chrztu Pańskiego jest dziękczynieniem za łaskę sakramentu chrztu, która odnawia w nas dar Bożego wybrania. Niedziela dzisiejsza kończy liturgiczny okres Świąt Bożego Narodzenia. Tradycyjnie jednak bożonarodzeniowy wystrój świątyni i śpiew kolęd towarzyszą nam do 2 lutego, czyli święta Ofiarowania Pańskiego. Gościmy dziś w naszej parafii kleryka Damiana Matusza, alumna V roku studiów w naszym Seminarium Duchownym. Zachęcamy do modlitwy w intencji powołań i powołanych w ramach Dzieła Pomocy Powołaniom. Składka dzisiejsza przeznaczona na nasze Przemyskie Seminarium Duchowne.

Do Wielkiego Postu w niedziele po Mszy św. o godz. 15.30 nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu. Dzisiaj o godz. 17.30 modlitwa różańcowa w intencji powołań do służby Bożej z naszej parafii. Po nabożeństwie zmiana tajemnic różańca.

Oo. Karmelici i Wspólnota Karmelitańskiego Ruchu Ewangelizacyjno-Modlitewnego zapraszają chętnych na Seminarium Odnowy Wiary, które rozpocznie się 21 stycznia. Zapisy do połowy stycznia. Jest to okazja do odnowienia bądź nawiązania na nowo osobistej relacji Panem Bogiem, jako miłujący Ojcem.

Dziękujemy parafianom z II klatki bloku nr 15 przy ul. Rogozińskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki III bloku nr 15.

Gorąco zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Niedzieli” i „Gościu Niedzielnym” sporo ciekawych artykułów i duchowego spojrzenia na Polskę i świat u progu nowego roku.

Wizyta Kolędowa w najbliższym tygodniu

PONIEDZIAŁEK [8.01.18]–ul. Borelowskiego blok nr 10 oraz budynek stacji PKP, ul. Rogozińskiego bloki nr 1 i 3
WTOREK [9.01.18] – ul. Rogozińskiego bloki 5 i 15
ŚRODA [10.01.18] – ul. Rogozińskiego bloki 11 i 17
CZWARTEK [11.01.18] – ul. Rogozińskiego bloki nr 13
PIĄTEK – [12.01.18] - ul. Rogozińskiego blok nr 19, 21, 23
SOBOTA [13.01.16] WINNA GÓRA - ul. Chrobrego, Mireckiego, Tarnowskiego, Idzikowskiego, Emilii Plater, Gliniana, Ceramiczna, Dobra, Astronautów.
PODWINIE – ulice Wyspiańskiego, Małachowskiego, Wybickiego, Chodźki, Ordona, Podgórska.

Wizyta Kolędowa od poniedziałku do czwartku w godz. 16.00 - 21.00, w soboty od 9.00 – 16.00.

Sprawy kancelaryjne w czasie kolędy prosimy załatwiać do godz. 16.00.