facebook
^Powróć do góry

 • 1 „Im więcej kto opuszczony z tym większą miłością służyć mu trzeba, bo samego Pana Jezusa w osobie tego ubogiego ratujemy.”
  / Święty Brat Albert /
 • 2 „Nie chcę pociechy ani nieba, pogardzam potępieniem. Chcę cierpieć z Ukochanym, Chrystusem się karmię. On we mnie żyje, nie mogę czynić ani chcieć inaczej niż On. Święty, Święty, Święty.”
  / Święty Brat Albert /
 • 3 „Krzyż jest tajemnicą, wymaga wiary. Krzyż jest światłem, które oświeca umysł, szczęśliwy kto mu odda serce i dostanie łaskę miłowania.”
  / Święty Brat Albert /
 • 4 „Jaka modlitwa taka doskonałość, jaka modlitwa taki cały dzień. Na darmo usiłujemy postąpić przez inne środki, inne praktyki, inną drogą. Modlitwa jest warunkiem nawracania dusz. Bez modlitwy nie uda się wytrwać w powołaniu.”
  / Święty Brat Albert /
 • 5 „Powinno się być dobrym jak chleb; powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny.”
  / Święty Brat Albert /

  
  

 

"Bóg zapłać" za ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Publikujemy już TUTAJ pierwsze projekty witraży do świątyni.

 

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY „B” - 31.12.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dzisiejsza Niedziela Świętej Rodziny, przypomina nam wszystkim o wartości ludzkiego życia i niezastąpionej roli rodziców w przekazywaniu wiary. Otoczmy zatem małżonków i rodziny naszej parafii szczerą modlitwą. Przy filarach są wyłożone deklaracje modlitwy za rodziny zagrożone rozbiciem. Dziś po Mszy św. o godz. 15.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Za tydzień zmiana tajemnic różańca.

Dzisiaj o godz. 17.30 nabożeństwo przebłagalno – dziękczynne na zakończenie 2017 roku, a o godz. 18.00 Msza św. dziękczynna za mijający rok. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Jutro Nowy Rok - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to dzień modlitw o pokój na świecie. Porządek Mszy św. niedzielny. Po Mszy św. o godz. 15.30 nie będzie adoracji.

W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca stycznia. W piątek udamy się do chorych o stałych porach. Spowiedź od godz. 16.15. O godz. 16.45 Msza św. dla dzieci i młodzieży i o godz. 18.00 wieczorna Eucharystia.

W sobotę (6 I) uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Zarówno składka mszalna oraz ofiary za kredę i kadzidło przeznaczone będą na misje. Drzwi naszych domów oznaczamy poświęconą kredą. Jest to znak publicznego wyznania wiary i prośby o Boże błogosławieństwo w rozpoczętym nowym roku. Jednocześnie przypominamy, że w naszym mieście organizowany jest Orszak Trzech Króli w Asyście Aniołów. O godz. 11.30 Msza św. w katedrze na rozpoczęcie Orszaku i stamtąd wyruszymy na Rynek miasta, gdzie odbędzie się Pokłon Trzech Króli, wspólne kolędowanie i ciepła herbata. Gorąco zachęcamy, aby uczestniczyć w orszaku w przebraniach aniołów i pasterzy. Jest to piękny świąteczny zwyczaj, który tajemnicę Bożego Narodzenia przenosi na ulice naszych miast i wiosek. Zapraszamy do udziału dzieci, młodych, a wraz z nimi rodziców i dziadków.

Dziękujemy parafianom z I klatki bloku nr 15 przy ul. Rogozińskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki II bloku nr 15.

W tym tygodniu z Wizytą Kolędową pójdziemy we wtorek, środę i czwartek od godz. 16.00-21.00. Bardzo prosimy domowników o obecność oraz zaplanowanie sobie tego czasu na spotkanie z duszpasterzami. Dzień wcześniej kolęda będzie zapowiedziana przez lektorów bądź ministrantów. Kancelaria w czasie kolędy będzie czynna w godz. 15.00-16.00.

Wizyta Kolędowa w najbliższym tygodniu
- Wtorek [2.01.18] – ul. Focha bloki nr 1 i kamienica nr 5
- Środa [3.01.18] – ul. Równa bloki nr 1 i 2
- Czwartek [7.01.16] – ul. Rogozińskiego bloki nr 2 i 4 [dom przy ul Obywatelskiej]

W tym tygodniu wypada we wtorek wspomnienie św. Bazylego i Grzegorza, biskupów i doktorów Kościoła.

Niech Pan błogosławi nasze rodziny i naszych bliskich.

WYSZUKAJ

DANE INFORMACYJNE

Parafia rzymskokatolicka
pw. Świętego Brata Alberta


ul. Świętego Brata Alberta 6
37-700 PRZEMYŚL


tel. (16) 677-94-20
e-mail: 
albert.przemysl@gmail.com

www.albertprzemysl.pl

REGON: 040040296
NIP: 7952201229

                                                          

MSZE ŚWIĘTE

niedzielne

sobota - 18:00
8:00, 10:00, 11:30,
15:30, 18:00

święta
8:00, 10:00 lub 16:00, 18:00

dni powszednie
6:30, 18:00

                                                           

KANCELARIA PARAFIALNA
czynna pon-sob:
16:30 - 17:30 

W wakacje i ferie zimowe
tylko pół godziny

po wieczornej Mszy świętej

TEMAT ROKU LITURGICZNEGO

W MOCY BOŻEGO DUCHA

"W mocy Bożego Ducha"

2018/2019

 

LITURGIA KOŚCIOŁA NA DZIŚ


 DZISIEJSZE TEKSTY:

RADIO FARA ONLINE

 

 

 

LICZNIK ODWIEDZIN

Suma wyświetleń strony:
Licznik odwiedzin

MODLITWA W DRODZE