facebook
^Powróć do góry

 • 1 „Im więcej kto opuszczony z tym większą miłością służyć mu trzeba, bo samego Pana Jezusa w osobie tego ubogiego ratujemy.”
  / Święty Brat Albert /
 • 2 „Nie chcę pociechy ani nieba, pogardzam potępieniem. Chcę cierpieć z Ukochanym, Chrystusem się karmię. On we mnie żyje, nie mogę czynić ani chcieć inaczej niż On. Święty, Święty, Święty.”
  / Święty Brat Albert /
 • 3 „Krzyż jest tajemnicą, wymaga wiary. Krzyż jest światłem, które oświeca umysł, szczęśliwy kto mu odda serce i dostanie łaskę miłowania.”
  / Święty Brat Albert /
 • 4 „Jaka modlitwa taka doskonałość, jaka modlitwa taki cały dzień. Na darmo usiłujemy postąpić przez inne środki, inne praktyki, inną drogą. Modlitwa jest warunkiem nawracania dusz. Bez modlitwy nie uda się wytrwać w powołaniu.”
  / Święty Brat Albert /
 • 5 „Powinno się być dobrym jak chleb; powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny.”
  / Święty Brat Albert /

  
  

2. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU „B” - 25.02.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dzisiejsza niedziela misyjna „Ad Gentes” jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, a także okazją do wsparcia misji ofiarami zbieranymi po Mszy św. do puszek. Składka mszalna dziś zgodnie z zapowiedzią przeznaczona jest na ogrzewanie naszej świątyni.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Jak co roku składka z nabożeństwa przeznaczona jest na kwiaty i dekorację ciemnicy i Bożego grobu. 

Za tydzień po Gorzkich Żalach zmiana tajemnic różańcowych.

Za pośrednictwem Przemyskiej CARITAS zachęcamy do jałmużny wielkopostnej. Przy filarach wyłożone są skarbonki. Są już też wielkanocne paschaliki i baranki w cenie 5zł.

W tym tygodniu wypada pierwsza czwartek, piątek i sobota miesiąca marca. 

W czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej. W czwartek wypada Narodowy Dzień Pamięci o „Żołnierzach Wyklętych”.

W pierwszy piątek o stałych porach udamy się do chorych.  Pierwszopiątkowa spowiedź od godz. 16.00, natomiast o godz. 16.30 Droga Krzyżowa dla dzieci szkolnych, a po niej obrzęd Komunii Św. Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz. 17.30, a o godz. 19.00 dla młodzieży i pracujących. Zachęcamy do udziału także młodzież gimnazjalną, przygotowującą się do bierzmowania oraz młodych ze szkół średnich.

Od 5 marca w parafii św. Cyryla, Benedykta i Metodego na Kazanowie Katechezy Przedmałżeńskie. Spotkania będą się odbywać w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.30.

Ruszyły już zapisy na Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej, które odbędzie się przed niedzielą Palmową w Radymnie. Zachęcamy młodzież do doświadczenia wspólnoty wiary i modlitwy. Wszystkich chętnych prosimy o zapisy w zakrystii.

Dziękujemy parafianom z III klatki bloku nr 17 przy ul. Rogozińskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z kl. IV bloku nr 17.

We wtorek kolejna rocznica śmierci sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego – założyciela Ruchu Światło-Życie. Zachęcamy do modlitwy za jego wstawiennictwem.

Niech lektura katolickiej prasy pomaga nam głębiej i owocniej przeżywać czas Wielkiego Postu. Są jeszcze do nabycia okolicznościowe numery miesięcznika „Nasz Przemyśl” [cena 4 zł], poświęcone w całości osobie śp. abpa Ignacego Tokarczuka. 

Zachęcamy wszystkich do gorliwego przeżywania Wielkiego Postu poprzez częstszy i liczniejszy udział w Eucharystii, Drodze Krzyżowej, Gorzkich Żalach oraz podejmowanie czynów pokutnych.