facebook
^Powróć do góry

 • 1 „Im więcej kto opuszczony z tym większą miłością służyć mu trzeba, bo samego Pana Jezusa w osobie tego ubogiego ratujemy.”
  / Święty Brat Albert /
 • 2 „Nie chcę pociechy ani nieba, pogardzam potępieniem. Chcę cierpieć z Ukochanym, Chrystusem się karmię. On we mnie żyje, nie mogę czynić ani chcieć inaczej niż On. Święty, Święty, Święty.”
  / Święty Brat Albert /
 • 3 „Krzyż jest tajemnicą, wymaga wiary. Krzyż jest światłem, które oświeca umysł, szczęśliwy kto mu odda serce i dostanie łaskę miłowania.”
  / Święty Brat Albert /
 • 4 „Jaka modlitwa taka doskonałość, jaka modlitwa taki cały dzień. Na darmo usiłujemy postąpić przez inne środki, inne praktyki, inną drogą. Modlitwa jest warunkiem nawracania dusz. Bez modlitwy nie uda się wytrwać w powołaniu.”
  / Święty Brat Albert /
 • 5 „Powinno się być dobrym jak chleb; powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny.”
  / Święty Brat Albert /

  
  

3. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU „B” - 04.03.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Po Gorzkich Żalach zmiana tajemnic różańcowych. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary składane w ubiegłą niedzielę na ogrzewanie naszej świątyni - zebrano 4 850zł. Składka dzisiejsza jest przeznaczona na Seminarium Duchowne.

Pod chórem są wyłożone wielkanocne paschaliki i baranki w cenie 5 zł. Zachęcamy do wielkopostnej jałmużny na rzecz chorych i cierpiących w podeszłym wieku.

W czwartek - 8 marca polecamy z wdzięcznością Panu Bogu wszystkie kobiety, dziękując za ich niezastąpioną rolę w rodzinie, jako żony, matki i wychowawczyni kolejnych pokoleń.

Piątek - 9 marca papież Franciszek ustanowił dniem adoracji i sprawowania spowiedzi w wybranych kościołach diecezji. W przemyskiej katedrze całodzienna adoracja i możliwość spowiedzi od godz. 8.00 do godz. 24.00. Serdecznie zachęcamy.

W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.30, a dla młodzieży i pracujących o godz. 19.00.

W ramach przygotowania do bierzmowania zapraszamy w piątek młodzież z klas VII na godz.18.00 na Mszę św. z konferencją. Młodzież przynosi ze sobą indeksy. 

W przyszłą niedzielę - 11 marca o godz. 10.00 uroczysta Msza św. w intencji naszej Ojczyzny w ramach trwającej nowenny przed setną rocznicą odzyskania niepodległości.

Rozpoczęły się już zapisy na Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej w Radymnie. Zachęcamy młodzież do uczestnictwa w tej wspólnocie wiary i modlitwy. Zapisy w zakrystii.

Dziękujemy parafianom z IV klatki bloku nr 17 przy ul. Rogozińskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki V bloku nr 17.

Od 5-23 marca nabór do Szkoły Podstawowej nr 14. W przyszłym roku proponuje się 3 klasy pierwsze: sportową, językową oraz informatyczną. Natomiast 12 marca (w poniedziałek) od godz. 17.00 jest Dzień Otwarty SP 14. Zachęcamy rodziców i tegorocznych pierwszoklasistów do odwiedzin naszej szkoły.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” cykl rozważań poświęcony św. Ojcu Pio. W „Niedzieli Przemyskiej” warto poznawać wydarzenia diecezjalne.

Niech ten czas Wielkiego Postu będzie gorliwy i głęboki naszą modlitwą, częściej przyjmowaną Eucharystią, umartwieniem oraz rozważaniem męki Jezusa w czasie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.