facebook
^Powróć do góry

 • 1 „Im więcej kto opuszczony z tym większą miłością służyć mu trzeba, bo samego Pana Jezusa w osobie tego ubogiego ratujemy.”
  / Święty Brat Albert /
 • 2 „Nie chcę pociechy ani nieba, pogardzam potępieniem. Chcę cierpieć z Ukochanym, Chrystusem się karmię. On we mnie żyje, nie mogę czynić ani chcieć inaczej niż On. Święty, Święty, Święty.”
  / Święty Brat Albert /
 • 3 „Krzyż jest tajemnicą, wymaga wiary. Krzyż jest światłem, które oświeca umysł, szczęśliwy kto mu odda serce i dostanie łaskę miłowania.”
  / Święty Brat Albert /
 • 4 „Jaka modlitwa taka doskonałość, jaka modlitwa taki cały dzień. Na darmo usiłujemy postąpić przez inne środki, inne praktyki, inną drogą. Modlitwa jest warunkiem nawracania dusz. Bez modlitwy nie uda się wytrwać w powołaniu.”
  / Święty Brat Albert /
 • 5 „Powinno się być dobrym jak chleb; powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny.”
  / Święty Brat Albert /

  
  

5. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU „B” - 18.03.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Zgodnie z wielkopostną polską tradycją od dzisiejszej niedzieli zasłaniamy wizerunek Chrystusa ukrzyżowanego. Pozostaje on zasłonięty aż do liturgii Wielkiego Piątku. Jest to czas, aby odkrywać zbawczy sens tajemnicy męki i śmierci Chrystusa na krzyżu. 

Trwają nasze Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Nauki rekolekcyjne będą na wszystkich Mszach św. Natomiast po Mszach św. o godz. 10.00 i 11.30 będą katechezy dla małżonków i rodziców. O godz. 17.15 Gorzkie Żale z rekolekcyjnym kazaniem pasyjnym. Pod chórem jeszcze są wyłożone wielkanocne baranki w cenie 5 zł. 

W poniedziałek od godz. 17.00 możliwość spowiedzi na zakończenie naszych rekolekcji. O godz. 18.00 Msza św. z nauką i zakończenie parafialnych rekolekcji. Przypominamy, że Spowiedź Przedświąteczna – w Wielki Poniedziałek przed południem od 10.00 - 12.00; po południu od 16.00 – 20.00 z przerwą na wieczorną Mszę św. 

W poniedziałek także wypada uroczystość św. Józefa. Jest to dzień szczególnej modlitwy za ojców. W tym dniu polecamy w modlitwie wszystkich solenizantów, a w sposób wyjątkowy – papieża seniora Benedykta i naszego abpa seniora Józefa Michalika. W Parafii Salezjańskiej uroczysta Msza św. odpustowa o godz. 18.00.

W piątek dzieci ze Szkoły Podstawowej będą miały swoją drogę krzyżową w ramach szkolnych rekolekcji. Nie będzie zatem drogi krzyżowej o godz. 16.30. Wieczorem natomiast planujemy wspólną Plenerową Drogę Krzyżową. Naszą wspólną modlitwę rozpoczniemy Mszą św. godz. 18.00 w naszej świątyni, a następnie ok. godz. 18.30 udamy się ulicami naszej parafii, rozważając stacje męki Pana Jezusa. Zapraszamy wszystkich parafian, nawet starszych, ale również młodzież, rodziców i dzieci do wspólnego wyznania wiary i przeżycia misterium Drogi Krzyżowej. Nie ma także nabożeństwa o 17.30 i 19.00.

Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej, czyli Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach św. W najbliższy piątek rozpoczyna się w Radymnie – Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej i potrwa do Niedzieli Palmowej.

W przyszłą niedzielę w naszej parafii o godz. 16.30 Koncert Pieśni Pasyjnych w wykonaniu Józefa i Dominiki Rusinowskich oraz Przemka Kleczkowskiego. Wykonawcy są absolwentami Akademii muzycznych w Katowicach i Krakowie, Serdecznie zapraszamy by w ten sposób ubogacić wielkopostny czas.

Dziękujemy parafianom z VI klatki bloku nr 17 przy ul. Rogozińskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki I bloku nr 19.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Niedzieli” sporo pasyjnych zamyśleń. W „Gościu Niedzielnym” dalszy ciąg rekolekcji wielkopostnych opartych o postać św. stygmatyka ojca Pio. Zachęcamy gorąco do lektury.