facebook
^Powróć do góry

 • 1 „Im więcej kto opuszczony z tym większą miłością służyć mu trzeba, bo samego Pana Jezusa w osobie tego ubogiego ratujemy.”
  / Święty Brat Albert /
 • 2 „Nie chcę pociechy ani nieba, pogardzam potępieniem. Chcę cierpieć z Ukochanym, Chrystusem się karmię. On we mnie żyje, nie mogę czynić ani chcieć inaczej niż On. Święty, Święty, Święty.”
  / Święty Brat Albert /
 • 3 „Krzyż jest tajemnicą, wymaga wiary. Krzyż jest światłem, które oświeca umysł, szczęśliwy kto mu odda serce i dostanie łaskę miłowania.”
  / Święty Brat Albert /
 • 4 „Jaka modlitwa taka doskonałość, jaka modlitwa taki cały dzień. Na darmo usiłujemy postąpić przez inne środki, inne praktyki, inną drogą. Modlitwa jest warunkiem nawracania dusz. Bez modlitwy nie uda się wytrwać w powołaniu.”
  / Święty Brat Albert /
 • 5 „Powinno się być dobrym jak chleb; powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny.”
  / Święty Brat Albert /

  
  

6. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU „B” - 25.03.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedzielą Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień, który wprowadza nas w przeżywanie z wiarą świąt paschalnych. Po Mszy św. o godz. 15.30 nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu. O godz. 16.30 zapraszamy na Koncert Pieśni Pasyjnych. Natomiast o godz. 17.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. 

W Wielki Poniedziałek Parafialna Spowiedź – przed południem: od 10.00 – 12.00, po południu: 16.00 – 18.00, przerwa na Mszę św. i od 18.45 – 20.00. 

W Wielki Wtorek spowiedź przedświąteczna jeszcze w parafii Św. Trójcy i u Księży Salezjanów w tych samych godzinach.

W Wielką Środę od godz. 12.30 udamy się do chorych, których nie odwiedzamy w pierwsze piątki miesiąca ze spowiedzią i Komunią św. wielkanocną. Prosimy by zgłosić ich w zakrystii. Ks. Proboszcz odwiedzi w środę także tych, do których chodzi na pierwsze piątki miesiąca.


ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE

W Wielki Czwartek Msza święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, a po niej adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 22.00. Ciemnica tradycyjnie będzie w kaplicy „Ecce Homo”. Od godz. 21.00 – 22.00 adoracji przewodniczy wspólnota Oazowa Domowego Kościoła.

W Wielki Piątek zapraszamy rano na godz. 8.30 na I część Gorzkich Żali, a o godz. 9.00 na Drogę Krzyżową. W ciągu dnia zachęcamy do modlitewnego nawiedzenia ciemnicy i czuwania razem z Chrystusem cierpiącym. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły [ilościowy i jakościowy].
Plan adoracji dla Róż Różańcowych i Akcji Katolickiej będzie wywieszony w gablocie. 

O godz. 17.30 zapraszamy na II część Gorzkich Żali i rozpoczęcie nowenny do Bożego Miłosierdzia. Po zakończeniu liturgii Wielkiego Piątku odśpiewamy III część Gorzkich Żali. 
Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. Adoracja w Wielki Piątek również do 22.00. Od godz. 21.00 adorację poprowadzi młodzież oazowa.

Wielka Sobota jest pamiątką spoczynku Pana w grobie. Niech każdy znajdzie czas, aby z całą rodziną przyjść na adorację Krzyża i modlitwę przy grobie Chrystusa. W tym dniu nie ma obowiązku postu, ale zachęcamy do powstrzymania się od spożywania mięsa. Zapraszamy rano o godz. 8.30 na modlitwę Jutrzenią przy grobie Pana Jezusa prowadzoną przez Krąg Biblijny. 

Święcenie pokarmów wielkanocnych w Wielką Sobotę co pełną godzinę od 9.00 do 15.00.

Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.00. Prosimy przynieść świece zabezpieczone przed kapaniem wosku na posadzkę. Czuwanie paschalne połączone ze śpiewem pieśni wielkanocnych do godz. 21.00. 

Rezurekcja o godz. 6.00 rano z procesją wokół kościoła. W Niedzielę Zmartwychwstania nie będzie Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00. W Poniedziałek Wielkanocny także nie będzie Mszy o 18.00. 

Zapraszamy dawnych lektorów i ministrantów do służby przy ołtarzu w czasie paschalnych liturgii.

Jak co roku Towarzystwo Św. Brata Alberta prosi o składanie pokarmów i wypieków na wielkanocny stół do Schroniska dla Bezdomnych przy ul. Focha. Pamiętajmy również o ubogich.

Dziękujemy parafianom z klatki I bloku nr 19 przy ul. Rogozińskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z II klatki bloku nr 19. 

„Gość Niedzielny” i „Niedziela” mogą nas dobrze przygotować do pełnego wiary przeżycia największych tajemnic wiary celebrowanych w czasie Świąt Paschalnych. Zachęcamy do lektury.