facebook
^Powróć do góry

 • 1 „Im więcej kto opuszczony z tym większą miłością służyć mu trzeba, bo samego Pana Jezusa w osobie tego ubogiego ratujemy.”
  / Święty Brat Albert /
 • 2 „Nie chcę pociechy ani nieba, pogardzam potępieniem. Chcę cierpieć z Ukochanym, Chrystusem się karmię. On we mnie żyje, nie mogę czynić ani chcieć inaczej niż On. Święty, Święty, Święty.”
  / Święty Brat Albert /
 • 3 „Krzyż jest tajemnicą, wymaga wiary. Krzyż jest światłem, które oświeca umysł, szczęśliwy kto mu odda serce i dostanie łaskę miłowania.”
  / Święty Brat Albert /
 • 4 „Jaka modlitwa taka doskonałość, jaka modlitwa taki cały dzień. Na darmo usiłujemy postąpić przez inne środki, inne praktyki, inną drogą. Modlitwa jest warunkiem nawracania dusz. Bez modlitwy nie uda się wytrwać w powołaniu.”
  / Święty Brat Albert /
 • 5 „Powinno się być dobrym jak chleb; powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny.”
  / Święty Brat Albert /

  
  

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO „B” - 01.04.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 
Zmartwychwstanie Pańskie jest radosną celebracją paschalnego zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią. Dzisiejsza niedziela otwiera w życiu Kościoła okres paschalny, który będzie trwał aż do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego. W dniu dzisiejszym można uzyskać odpust zupełny za przyjęcie w pobożnym usposobieniu przez radio lub telewizję papieskiego błogosławieństwa Urbi et Orbi. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych.
 
Msze św. dzisiaj jeszcze o godz. 10.00, 11.30 i 15.30 [nie będzie Mszy św. o godz. 18.00!]
 
Jutro Poniedziałek Wielkanocny, drugi dzień Świąt Paschalnych – porządek Mszy św. niedzielny: 8.00; 10.00; 11.30 i 15.30 [nie będzie Mszy św. o godz. 18.00!]. Zachęcamy do przeżywania tego świątecznego czasu w gronie rodziny i bliskich.
 
Najbliższa niedziela jest Świętem Bożego Miłosierdzia. Trwamy w nowennie do Bożego Miłosierdzia, dlatego codziennie po Mszy św. wieczornej będziemy odmawiać Koronkę do Miłosierdzia Bożego. W Niedzielę Miłosierdzia zbiórka do puszek na potrzeby diecezjalnej Caritas.
 
W najbliższy piątek z racji oktawy Wielkanocy, która jest przedłużeniem świętowania pamiątki Zmartwychwstania, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jako że wypada pierwszy piątek spowiadać będziemy od godz. 17.00. Nie będzie Mszy św. dla dzieci i młodzieży.
 
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do godnego i podniosłego przeżycia Świętego Triduum Paschalnego. Szczególnie dziękuję księżom wikariuszom – Janowi i Patrykowi za trud włożony w przygotowanie liturgii z ministrantami, lektorami i młodzieżą oazową oraz za posługę w konfesjonale. Szczere wyrazy wdzięczności za przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu a także za udekorowanie świątyni - składamy pani Anecie Kielar, Przemkowi Makowieckiemu, Marcinowi Pelcowi oraz lektorom: [Dawidowi Perłakowi, Piotrowi, Pawłowi i Janowi Fedynom, Michałowi Kochmańskiemu, Arkowi Kontkowi, Filipowi Teledze i Pawłowi Derbie]. Panu Łukaszowi Sztolfowi za pomoc w przygotowaniu liturgii całego Triduum, wszystkim lektorom i ministrantom. Dziękujemy w szczególny sposób Zespołowi Muzycznemu za piękną i podniosłą oprawę muzyczną całego Triduum Paschalnego na ręce Piotra i Joanny Szelążków, dziękuję za śpiew pasji w czasie liturgii Wielkiego Piątku, panu Franciszkowi Łamaszowi naszemu organiście, Oazie i całej Służbie Liturgicznej Ołtarza, a także Różom Różańcowym, Akcji Katolickiej, Oazie Rodzin oraz wszystkim adorującym Chrystusa w Ciemnicy i przy Bożym Grobie.
 
Dziękujemy parafianom z klatki II bloku nr 19 przy ul. Rogozińskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z I klatki bloku nr 21.  
 
Od 9 kwietnia w naszej parafii Katechezy Przedmałżeńskie. Spotkania o godz. 18.45.
 
ŻYCZENIA WIELKANOCNE
Oto jest dzień, który dał nam Pan. Weselmy się i radujmy się w nim!
Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, z okazji Świąt Wielkanocnych pragniemy życzyć, aby droga łaski przebyta w czasie Wielkiego Postu razem z cierpiącym Zbawicielem, owocowała w waszym życiu szczerą wiarą w Jego zwycięstwo nad grzechem i śmiercią. Niech Duch Święty rozlewa w sercach waszych pokój Zmartwychwstałego Pana, a Jego światło niech rozproszy wszelki cień grzechu, lęku i niepokoju. Niech Chrystus Zmartwychwstały będzie dla was Mocą i radością w codzienności a także Nadzieją na przemianę w przeciwnościach życia. Pan przychodzi do waszych domów, rodzin i każdego za was z darem swego pokoju i błogosławieństwa!