facebook
^Powróć do góry

 • 1 „Im więcej kto opuszczony z tym większą miłością służyć mu trzeba, bo samego Pana Jezusa w osobie tego ubogiego ratujemy.”
  / Święty Brat Albert /
 • 2 „Nie chcę pociechy ani nieba, pogardzam potępieniem. Chcę cierpieć z Ukochanym, Chrystusem się karmię. On we mnie żyje, nie mogę czynić ani chcieć inaczej niż On. Święty, Święty, Święty.”
  / Święty Brat Albert /
 • 3 „Krzyż jest tajemnicą, wymaga wiary. Krzyż jest światłem, które oświeca umysł, szczęśliwy kto mu odda serce i dostanie łaskę miłowania.”
  / Święty Brat Albert /
 • 4 „Jaka modlitwa taka doskonałość, jaka modlitwa taki cały dzień. Na darmo usiłujemy postąpić przez inne środki, inne praktyki, inną drogą. Modlitwa jest warunkiem nawracania dusz. Bez modlitwy nie uda się wytrwać w powołaniu.”
  / Święty Brat Albert /
 • 5 „Powinno się być dobrym jak chleb; powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny.”
  / Święty Brat Albert /

  
  

2. NIEDZIELA WIELKANOCNA „B” - 08.04.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedzielą Bożego Miłosierdzia kończymy dzisiaj Oktawę Świąt Wielkanocnych. Jednoczymy się z całym Kościołem, który w tym paschalnym czasie ufnie wyprasza miłosierdzie Boga dla świata i każdego człowieka odkupionego Krwią Zbawiciela. Przypominamy, że codziennie za pobożne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Chorzy mogą zyskiwać ten odpust w domu. W parafii Bożego Miłosierdzia w Przemyślu dziś uroczystość odpustowa - uroczysta suma o godz. 12.30.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, a od 17.30 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i zmiana tajemnic różańcowych. 

Skarbonki z wiekopostną jałmużną można składać w zakrystii.

Niedziela dzisiejsza rozpoczyna w całym Kościele Tydzień Miłosierdzia pod hasłem „Mocni w Duchu Świętym”. Z woli Ojca św. Franciszka właśnie dziś w Święto Miłosierdzia po Mszach św. zbiórka do puszek na wsparcie dzieł „Caritas”. 

W dzisiejsze popołudnie o godz. 14.00 na Placu Niepodległości w Przemyślu Wielkanocny Taniec Uwielbienia. Zapraszamy do udziału młodzież, a także dzieci z rodzicami, by dzielić się paschalną radością ze zmartwychwstania Chrystusa.

W poniedziałek wypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesiona z Niedzieli Palmowej. Jest to Dzień Świętości Życia w którym pragniemy się modlić o poszanowanie wielkiego daru życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Deklaracje duchowej adopcji wyłożone są przy filarach – gorąco zachęcamy do tej modlitwy.

Także w poniedziałek - 9 kwietnia o godz. 18.45 rozpoczynamy Katechezy Przedmałżeńskie. Spotkania w poniedziałki, środy i piątki.

Parafia Św. Trójcy organizuje pielgrzymkę do Niepokalanowa na I Ogólnopolskie Spotkanie Apostolatu „Maragaretka” w dniu 28.04. Zapisy w tamtejszej kancelarii parafialnej do 20 kwietnia. 

Dziękujemy parafianom z I klatki bloku nr 21 przy ul. Rogozińskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z II klatki bloku nr 21.

Stowarzyszenie Rodzin Ofiar Katynia zaprasza w przyszłą niedzielę na godz. 10.00 na uroczystą Mszę św. w intencji ofiar Zbrodni Katyńskiej w kościele OO. Karmelitów

Zachęcamy gorąco do lektury prasy katolickiej. Sporo artykułów i rozważań pogłębiających paschalne dary miłosierdzia w życiu konkretnych osób.

Niech Boże błogosławieństwo pomnaża paschalne dary pokoju i miłosierdzia w naszych sercach, w rodzinach i naszej ojczyźnie