facebook
^Powróć do góry

 • 1 „Im więcej kto opuszczony z tym większą miłością służyć mu trzeba, bo samego Pana Jezusa w osobie tego ubogiego ratujemy.”
  / Święty Brat Albert /
 • 2 „Nie chcę pociechy ani nieba, pogardzam potępieniem. Chcę cierpieć z Ukochanym, Chrystusem się karmię. On we mnie żyje, nie mogę czynić ani chcieć inaczej niż On. Święty, Święty, Święty.”
  / Święty Brat Albert /
 • 3 „Krzyż jest tajemnicą, wymaga wiary. Krzyż jest światłem, które oświeca umysł, szczęśliwy kto mu odda serce i dostanie łaskę miłowania.”
  / Święty Brat Albert /
 • 4 „Jaka modlitwa taka doskonałość, jaka modlitwa taki cały dzień. Na darmo usiłujemy postąpić przez inne środki, inne praktyki, inną drogą. Modlitwa jest warunkiem nawracania dusz. Bez modlitwy nie uda się wytrwać w powołaniu.”
  / Święty Brat Albert /
 • 5 „Powinno się być dobrym jak chleb; powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny.”
  / Święty Brat Albert /

  
  

3. NIEDZIELA WIELKANOCNA „B” - 15.04.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dzisiaj rozpoczynamy w całym Kościele Tydzień Biblijny, dlatego zachęcamy wszystkich do osobistej i rodzinnej lektury Pisma Świętego. Niech słowo Boże stanie się naszym codziennym pokarmem. Po Mszy św. o godz. 15.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 17.30 modlitwa różańcowa.

Rycerskie i Szpitalne Bractwo św. Łazarza organizuje dzisiejszej niedzieli Trzecie Przemyskie Pola Nadziei. O godz. 15.00 Msza św. u Ojców Franciszkanów, a następnie przemarsz z orkiestrą ulicami miasta i na rynku okolicznościowe kiermasze. Wolontariusze będą również dzisiaj przy świątyniach zbierać datki na tworzenie w Przemyślu Hospicjum Betania przy ul. Słowackiego, wręczając żonkila - symbol nadziei.

W środę na godz. 18.00 zapraszamy uczniów klas VI i VII na spotkanie formacyjne w ramach przygotowania do bierzmowania. Prosimy zabrać indeksy.

W sobotę 21 kwietnia 2018 r. XII Kongres NAuczycieli i Wychowawców pod hasłem „Tak rodziła się i rodzi się Polska”. O godz. 9.00 Msza św. w katedrze, a po niej spotkanie i referaty w auli WSD. Szczegóły na plakacie, serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.

Także w najbliższą sobotę o godz. 19.30 w kościele oo. Franciszkanów Wieczór Uwielbienia jako modlitwa o błogosławieństwo dla naszego miasta i jego mieszkańców.

Dziękujemy parafianom z II klatki bloku nr 21 przy ul. Rogozińskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z I klatki bloku nr 23 przy ul. Rogozińskiego.

Zachęcamy serdecznie do lektury prasy katolickiej. W Tygodniu Biblijnym warto przypomnieć, że Niedziela i Gość Niedzielny zawsze mają sporo refleksji i komentarzy do tekstów biblijnych. Warto z nich korzystać.