facebook
^Powróć do góry

 • 1 „Im więcej kto opuszczony z tym większą miłością służyć mu trzeba, bo samego Pana Jezusa w osobie tego ubogiego ratujemy.”
  / Święty Brat Albert /
 • 2 „Nie chcę pociechy ani nieba, pogardzam potępieniem. Chcę cierpieć z Ukochanym, Chrystusem się karmię. On we mnie żyje, nie mogę czynić ani chcieć inaczej niż On. Święty, Święty, Święty.”
  / Święty Brat Albert /
 • 3 „Krzyż jest tajemnicą, wymaga wiary. Krzyż jest światłem, które oświeca umysł, szczęśliwy kto mu odda serce i dostanie łaskę miłowania.”
  / Święty Brat Albert /
 • 4 „Jaka modlitwa taka doskonałość, jaka modlitwa taki cały dzień. Na darmo usiłujemy postąpić przez inne środki, inne praktyki, inną drogą. Modlitwa jest warunkiem nawracania dusz. Bez modlitwy nie uda się wytrwać w powołaniu.”
  / Święty Brat Albert /
 • 5 „Powinno się być dobrym jak chleb; powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny.”
  / Święty Brat Albert /

  
  

5. NIEDZIELA WIELKANOCNA „B” - 29.04.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, a od 17.30 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Za tydzień po majówce zmiana tajemnic różańcowych.

W poniedziałek o godz. 8.00 Msza św. z okazji Święta Szkoły Podstawowej nr 14 im. Zjednoczonej Europy w Przemyślu. Zapraszamy uczniów wraz z rodzicami do wspólnej modlitwy.

Natomiast wieczorem o godz. 19.00 w katedrze Koncert Chóru „Magnificat” i Orkiestry Filharmonii Rzeszowskiej z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości oraz 100-lecia urodzin Abpa Ignacego Tokarczuka.

Od wtorku rozpoczynamy miesiąc maj. W dni powszednie majówka o godz. 18.00, a po niej Msza św., natomiast w niedziele i święta o godz. 17.30. Zachęcamy gorąco dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w majowej modlitwie przez przyczynę Matki naszego Pana.

Warto pamiętać, że 2 maja wypada Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

W czwartek Uroczystość NMP Królowej Polski i 227 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W tym dniu w naszym kościele porządek Mszy św. niedzielny – odwołana zostaje tylko Msza św. o godz. 15.30. 

3 maja (czwartek) w parafii NMP Królowej Polski na Kmieciach uroczysta Msza św. odpustowa o godz. 11.00.

Prezydent Miasta Przemyśla i Dowództwo Garnizonu Przemyśl zapraszają 3 Maja na uroczystości patriotyczne. O godz. 10.00 Msza św. za Ojczyznę w Archikatedrze, a po niej przemarsz pod obelisk na Wzgórzu Zamkowym. Majówka w czwartek o godz. 17.30. 

W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca maja. W czwartek od godz. 17.00 adoracja. Spotkanie Akcji Katolickiej w czwartek za tydzień. W piątek spowiedź od godz. 16.00. O godz. 16.45 Msza św. i majówka dla dzieci. O godz. 18.00 majówka dla wszystkich i wieczorna Msza św. W piątek w stałych godzinach udamy się do chorych z pierwszopiątkową posługą.

W najbliższy piątek nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych, ponieważ Abp Adam Szal udzielił dyspensy dla całej diecezji.

W pierwszą sobotę rozpoczniemy nabożeństwa fatimskie. O godz. 18.00 majówka, a po niej Msza św. i nabożeństwo fatimskie. Gorąco zapraszamy do wspólnej modlitwy

Dziękujemy parafianom z II klatki bloku nr 23 przy ul. Rogozińskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki III bloku nr 23.

Przypominamy, że Katechezy Przedmałżeńskie w parafii św. Jana z Dukli w Przemyślu rozpoczną się 7 maja o godz. 19.00. 

W przyszłą niedzielę Towarzystwo Św. Brata Alberta będzie kwestowało po Mszach św. na potrzeby Schroniska dla Bezdomnych. Włączmy się ofiarnie w tę albertyńską posługę.

Zachęcamy serdecznie do lektury prasy katolickiej. W obecnych numerach „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” wiele tematów historyczno-patriotycznych związanych z rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja i setną rocznicą odzyskania Niepodległości