facebook
^Powróć do góry

 • 1 „Im więcej kto opuszczony z tym większą miłością służyć mu trzeba, bo samego Pana Jezusa w osobie tego ubogiego ratujemy.”
  / Święty Brat Albert /
 • 2 „Nie chcę pociechy ani nieba, pogardzam potępieniem. Chcę cierpieć z Ukochanym, Chrystusem się karmię. On we mnie żyje, nie mogę czynić ani chcieć inaczej niż On. Święty, Święty, Święty.”
  / Święty Brat Albert /
 • 3 „Krzyż jest tajemnicą, wymaga wiary. Krzyż jest światłem, które oświeca umysł, szczęśliwy kto mu odda serce i dostanie łaskę miłowania.”
  / Święty Brat Albert /
 • 4 „Jaka modlitwa taka doskonałość, jaka modlitwa taki cały dzień. Na darmo usiłujemy postąpić przez inne środki, inne praktyki, inną drogą. Modlitwa jest warunkiem nawracania dusz. Bez modlitwy nie uda się wytrwać w powołaniu.”
  / Święty Brat Albert /
 • 5 „Powinno się być dobrym jak chleb; powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny.”
  / Święty Brat Albert /

  
  

6. NIEDZIELA WIELKANOCNA „B” - 06.05.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 
Dziś po Mszy św. o godz. 15.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, a od 17.30 Nabożeństwo Majowe i zmiana tajemnic różańcowych.
 
Towarzystwo św. Brata Alberta będzie kwestowało dzisiaj po Mszach św. na potrzeby Schroniska dla Bezdomnych. Włączmy się ofiarnie w tę albertyńską posługę. W poniedziałek w Schronisku dla Bezdomnych peregrynacja Wizerunku Św. Józefa z Kalisza. Powitanie Obrazu Św. Józefa Kaliskiego i uroczysta Msza św. o godz. 18.00.
 
W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Kwartalne Dni Modlitw o urodzaje. Będziemy się modlić o Boże błogosławieństwo w pracy dla rolników i tegoroczne urodzaje.
 
We wtorek - uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, Patrona Polski. Jest to dzień imienin ks. bpa Stanisława Jamrozka, polecajmy w modlitwie jego posługę w naszym przemyskim Kościele.
 
W przyszłą niedzielę w naszej parafii na Mszy św. o godz. 11.30 Uroczystość Pierwszej Komunii Św. W piątek od godz. 16.00 spowiedź dla dzieci, rodziców i chrzestnych. 20 maja na Mszy św. o godz. 11.30 Rocznica Pierwszej Komunii św. 
W przyszłą niedzielę także Wniebowstąpienie Pańskie, a w naszej archidiecezji Święcenia Diakonów. Polecajmy kandydatów do święceń w naszych modlitwach.
 
Rozpoczęliśmy miesiąc maj. W naszym kościele Nabożeństwo Majowe codziennie [w dni powszednie i niedziele] o godz. 17.30, a po nim wieczorna Msza św. Bardzo mało dzieci przychodzi na majówkę, nawet przygotowujących się do Pierwszej Komunii św., dlatego gorąco zachęcamy rodziców, aby w miarę możliwości znaleźli czas i razem z dziećmi uczestniczyli w nabożeństwach majowych. Zapraszamy także młodzież i dorosłych do wspólnej modlitwy.
 
Dziękujemy parafianom z III klatki bloku nr 23 przy ul. Rogozińskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki I bloku nr 10 przy ul. Borelowskiego. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Archidiecezji.
 
W piątek początek nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Polecajmy w modlitwie przyjmujących święcenia i módlmy się o dar wierności i gorliwości w służbie Bogu i ludziom dla przyszłych kapłanów.
 
Zachęcamy serdecznie do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli szeroko zaprezentowane tegoroczne Spotkanie Młodych w Lednicy, a w Gościu Niedzielnym o najsmutniejszym wyroku ostatnich lat dotyczącym małego Alfiego Evansa, a także znane osoby opowiadają, jak przygotowywały swoje dzieci do Pierwszej Komunii św. Warto przeczytać