facebook
^Powróć do góry

 • 1 „Im więcej kto opuszczony z tym większą miłością służyć mu trzeba, bo samego Pana Jezusa w osobie tego ubogiego ratujemy.”
  / Święty Brat Albert /
 • 2 „Nie chcę pociechy ani nieba, pogardzam potępieniem. Chcę cierpieć z Ukochanym, Chrystusem się karmię. On we mnie żyje, nie mogę czynić ani chcieć inaczej niż On. Święty, Święty, Święty.”
  / Święty Brat Albert /
 • 3 „Krzyż jest tajemnicą, wymaga wiary. Krzyż jest światłem, które oświeca umysł, szczęśliwy kto mu odda serce i dostanie łaskę miłowania.”
  / Święty Brat Albert /
 • 4 „Jaka modlitwa taka doskonałość, jaka modlitwa taki cały dzień. Na darmo usiłujemy postąpić przez inne środki, inne praktyki, inną drogą. Modlitwa jest warunkiem nawracania dusz. Bez modlitwy nie uda się wytrwać w powołaniu.”
  / Święty Brat Albert /
 • 5 „Powinno się być dobrym jak chleb; powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny.”
  / Święty Brat Albert /

  
  

 

"Bóg zapłać" za ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Publikujemy już TUTAJ pierwsze projekty witraży do świątyni.

 

7. NIEDZIELA WIELKANOCNA „B” - 13.05.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE
 
Przeżywając tajemnicę Wniebowstąpienia Pana Jezusa, razem z całą wspólnotą Kościoła trwamy na modlitwie prosząc o dary Ducha Świętego. W dniach nowenny do Ducha Świętego módlmy się za tych, którzy będą przyjmować święcenia, by jak najlepiej przygotowali się do kapłańskiej posługi. Dzisiaj w naszej archidiecezji Święcenia Diakonatu, a za tydzień w sobotę w archikatedrze przemyskiej Święcenia Kapłańskie. 
 
Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.30 Pierwsza Komunia Święta, która rozpocznie Biały Tydzień. Zachęcamy dzieci i rodziców, aby czas tego tygodnia był wspólnym dziękczynieniem za żywą obecność Pana Jezusa w sercach dzieci.
 
Dziś tradycyjnie po Mszy św. o godz. 15.30 indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu, a od godz. 17.30 Nabożeństwo Majowe. Przypominamy, że nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.30.
 
Za tydzień na Mszy św. o godz. 11.30 Rocznica Pierwszej Komunii Świętej.
 
Dziękujemy parafianom z I klatki bloku nr 10 przy ul. Borelowskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. W tym tygodniu prosimy o ofiary parafian z klatki II bloku nr 10 przy ul. Borelowskiego.
 
W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywamy:
- w poniedziałek święto św. Macieja apostoła,
- w środę - święto św. Andrzeja Boboli, męczennika i patrona Polski.
 
Zachęcamy serdecznie do lektury prasy katolickiej. Zarówno Niedziela jak i Gość Niedziellny proponują tematy związane z miesiącem majem i pobożnością Maryjną oraz pomagają zrozumieć bieżące sprawy Kościoła i świata.

WYSZUKAJ

DANE INFORMACYJNE

Parafia rzymskokatolicka
pw. Świętego Brata Alberta


ul. Świętego Brata Alberta 6
37-700 PRZEMYŚL


tel. (16) 677-94-20
e-mail: 
albert.przemysl@gmail.com

www.albertprzemysl.pl

REGON: 040040296
NIP: 7952201229

                                                          

MSZE ŚWIĘTE

niedzielne

sobota - 18:00
8:00, 10:00, 11:30,
15:30, 18:00

święta
8:00, 10:00 lub 16:00, 18:00

dni powszednie
6:30, 18:00

                                                           

KANCELARIA PARAFIALNA
czynna codziennie:
16:30 - 17:30 

W wakacje i ferie zimowe
tylko pół godziny

po wieczornej Mszy świętej

TEMAT ROKU LITURGICZNEGO

W MOCY BOŻEGO DUCHA

"W mocy Bożego Ducha"

2018/2019

 

LITURGIA KOŚCIOŁA NA DZIŚ


 DZISIEJSZE TEKSTY:

 

 

 

LICZNIK ODWIEDZIN

Suma wyświetleń strony:
Licznik odwiedzin

MODLITWA W DRODZE