facebook
^Powróć do góry

 • 1 „Im więcej kto opuszczony z tym większą miłością służyć mu trzeba, bo samego Pana Jezusa w osobie tego ubogiego ratujemy.”
  / Święty Brat Albert /
 • 2 „Nie chcę pociechy ani nieba, pogardzam potępieniem. Chcę cierpieć z Ukochanym, Chrystusem się karmię. On we mnie żyje, nie mogę czynić ani chcieć inaczej niż On. Święty, Święty, Święty.”
  / Święty Brat Albert /
 • 3 „Krzyż jest tajemnicą, wymaga wiary. Krzyż jest światłem, które oświeca umysł, szczęśliwy kto mu odda serce i dostanie łaskę miłowania.”
  / Święty Brat Albert /
 • 4 „Jaka modlitwa taka doskonałość, jaka modlitwa taki cały dzień. Na darmo usiłujemy postąpić przez inne środki, inne praktyki, inną drogą. Modlitwa jest warunkiem nawracania dusz. Bez modlitwy nie uda się wytrwać w powołaniu.”
  / Święty Brat Albert /
 • 5 „Powinno się być dobrym jak chleb; powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny.”
  / Święty Brat Albert /

  
  

 

"Bóg zapłać" za ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Publikujemy już TUTAJ pierwsze projekty witraży do świątyni.

 

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚW. „B” - 20.05.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego jest dziękczynieniem Kościoła za dary jakimi Bóg ubogaca i umacnia wspólnotę wierzących w głoszeniu Ewangelii. W celu wczorajszym w naszej archikatedrze się wyświęconych 19 nowych kapłanów. Polecajmy w modlitwie, w której się trzymamy, wypraszając w ten sposób Ducha Św. Dziś za publiczne odmówienie hymnu "O Stworzycielu Duchu Przyjdź", można uzyskać pełną odpust zupełny.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 17.30 nabożeństwo majowe. Dzisiejsza taca mszalna kłódki na parafie staje się pomocne.

Jutro drugi dzień Zielonych Świąt - Święto Maryi Kościół Kościoła. W naszej parafii Msze św. o godz. 8,00 i 18,00. 

W tym tygodniu my wtorek w liturgii wspominamy św. Ritę z Cascia. W czwartek obchodzimy Święto Chrystusa Najwyższego Kapłana. Jest to dzień modlitwy o dar nowych powołań kapłańskich oraz o umocnienie kapłanów w łasce powołania. W sobaczej wspomnienie św. Filipa Nereusza.

Za tydzień w niedzielę świętość Trójcy Świętej. W parafii Św. Trójcy pojedyncza suma odpustowa o godz. 11,30. Po Mszach św. Za duży zbiór zdjęć w ramach międzynarodowej kampanii dobroczynnej KILOMETRIA DOBRA na rzecz osób niepełnosprawnych.

Jak co roku w dniach od 4 - 15 lipca zapraszamy młodzież na 38. Przemyską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Zapisywać można się w zakrystii.

Dziękujemy parafianom z II klatki bloku nr 10 przy ul. Borelowskiego za pośrednictwem na żądanie i wystrój świątyni. Teraz rodzica parafian z klatki III bloku nr 10.

Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.30, a po nim wieczorna Msza św.

Serdecznie zachęcamy do lektury katolickiej prasy. W przemyskim załączniku "Niedzieli" sylwetki nowo wyświęconych diakonów i neoprezbiterów. W "Gościu" Niedzielnym m.in. "O Europie, która powraca do pogaństwa". Są już także nowe numery Małego Gościa. Zachęcamy do lektury.

WYSZUKAJ

DANE INFORMACYJNE

Parafia rzymskokatolicka
pw. Świętego Brata Alberta


ul. Świętego Brata Alberta 6
37-700 PRZEMYŚL


tel. (16) 677-94-20
e-mail: 
albert.przemysl@gmail.com

www.albertprzemysl.pl

REGON: 040040296
NIP: 7952201229

                                                          

MSZE ŚWIĘTE

niedzielne

sobota - 18:00
8:00, 10:00, 11:30,
15:30, 18:00

święta
8:00, 10:00 lub 16:00, 18:00

dni powszednie
6:30, 18:00

                                                           

KANCELARIA PARAFIALNA
czynna pon-sob:
16:30 - 17:30 

W wakacje i ferie zimowe
tylko pół godziny

po wieczornej Mszy świętej

TEMAT ROKU LITURGICZNEGO

W MOCY BOŻEGO DUCHA

"W mocy Bożego Ducha"

2018/2019

 

LITURGIA KOŚCIOŁA NA DZIŚ


 DZISIEJSZE TEKSTY:

RADIO FARA ONLINE

 

 

 

LICZNIK ODWIEDZIN

Suma wyświetleń strony:
Licznik odwiedzin

MODLITWA W DRODZE