facebook
^Powróć do góry

 • 1 „Im więcej kto opuszczony z tym większą miłością służyć mu trzeba, bo samego Pana Jezusa w osobie tego ubogiego ratujemy.”
  / Święty Brat Albert /
 • 2 „Nie chcę pociechy ani nieba, pogardzam potępieniem. Chcę cierpieć z Ukochanym, Chrystusem się karmię. On we mnie żyje, nie mogę czynić ani chcieć inaczej niż On. Święty, Święty, Święty.”
  / Święty Brat Albert /
 • 3 „Krzyż jest tajemnicą, wymaga wiary. Krzyż jest światłem, które oświeca umysł, szczęśliwy kto mu odda serce i dostanie łaskę miłowania.”
  / Święty Brat Albert /
 • 4 „Jaka modlitwa taka doskonałość, jaka modlitwa taki cały dzień. Na darmo usiłujemy postąpić przez inne środki, inne praktyki, inną drogą. Modlitwa jest warunkiem nawracania dusz. Bez modlitwy nie uda się wytrwać w powołaniu.”
  / Święty Brat Albert /
 • 5 „Powinno się być dobrym jak chleb; powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny.”
  / Święty Brat Albert /

  
  

NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ „B” - 27.05.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


Uroczystość Trójcy Świętej jest uwielbieniem tajemnicy Boga, który objawia się nam w miłości Ojca, Syna i Ducha Świętego. Dzisiaj kończy się okres Komunii św. wielkanocnej. O godz. 11.30 suma odpustowa w parafii Świętej Trójcy.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 17.30 nabożeństwo majowe. Po Mszach św. dzisiaj zbiórka do puszek w ramach kampanii dobroczynnej Kilometry Dobra dla osób niepełnosprawnych intelektualnie.

W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. W naszym kościele Msze św. o godz. 7.30, 11.30 [po procesji], 15.30 i 18.00. Centralne uroczystości dla całego miasta rozpoczną się Mszą św. o godz.9.00 przy kościele Księży Salezjanów, a po niej udamy się z procesją do Archikatedry. Z naszego kościoła tradycyjnie, procesja wyruszy o godz. 8.15. Bardzo proszę o zabranie chorągwi oraz o udział w procesji dzieci komunijnych, ministrantów i lektorów. Poprzez pobożny udział w procesji wyznajemy wiarę w prawdziwą obecność Chrystusa w Eucharystii. Przypominamy, że udział w procesji nie zastępuje obowiązku uczestnictwa w tym dniu we Mszy św. Po zakończeniu procesji Siostry Michalitki wraz z dziećmi z Oratorium będą zbierały datki na letnie kolonie rozdając Chlebki dobroci.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek po Mszy św. o godz. 15.30 Adoracja, a o godz. 17.30 ostatnie nabożeństwo majowe. W piątek o stałych porach udamy się do chorych. Od godz. 16.00 spowiedź. 

W sobotę na Fatimski Różaniec zapraszamy na godz. 17.30, ponieważ po Mszy św. wyruszymy z procesją.

W piątek po Bożym Ciele nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Abp Adam Szal udzielił dyspensy dla całej archidiecezji. Po Mszy św. wieczornej w piątek i sobotę procesja eucharystyczna. Zapraszamy dzieci sypiące kwiaty, dzwoniące, komunijne i rocznicowe.

W przyszła niedzielę po Mszy św. o godz. 15.30 Parafialna Procesja Bożego Ciała do 4 ołtarzy. Odwołujemy zatem Mszę św. o godz. 18.00!
Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy wzorem lat ubiegłych 
Ołtarz Pierwszy -  - przy bloku nr 13,
Ołtarz drugi - przy bloku nr 23,
Ołtarz trzeci - przy skrzyżowaniu ul. Chodźki i 29 Listopada,
Ołtarz czwarty - przy bloku nr 20 przy ul. St. Augusta [tam zakończenie procesji].

Dziękujemy parafianom z III klatki bloku nr 10 przy ul. Borelowskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki I bl. nr 1 przy ul. Focha.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Zarówno w Niedzieli jak i w Gościu Niedzielnym artykuły pogłębiające tajemnicę Eucharystii.