facebook
^Powróć do góry

 • 1 „Im więcej kto opuszczony z tym większą miłością służyć mu trzeba, bo samego Pana Jezusa w osobie tego ubogiego ratujemy.”
  / Święty Brat Albert /
 • 2 „Nie chcę pociechy ani nieba, pogardzam potępieniem. Chcę cierpieć z Ukochanym, Chrystusem się karmię. On we mnie żyje, nie mogę czynić ani chcieć inaczej niż On. Święty, Święty, Święty.”
  / Święty Brat Albert /
 • 3 „Krzyż jest tajemnicą, wymaga wiary. Krzyż jest światłem, które oświeca umysł, szczęśliwy kto mu odda serce i dostanie łaskę miłowania.”
  / Święty Brat Albert /
 • 4 „Jaka modlitwa taka doskonałość, jaka modlitwa taki cały dzień. Na darmo usiłujemy postąpić przez inne środki, inne praktyki, inną drogą. Modlitwa jest warunkiem nawracania dusz. Bez modlitwy nie uda się wytrwać w powołaniu.”
  / Święty Brat Albert /
 • 5 „Powinno się być dobrym jak chleb; powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny.”
  / Święty Brat Albert /

  
  

9. NIEDZIELA ZWYKŁA „B” - 03.06.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 
Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.30 Parafialna Procesja Bożego Ciała do czterech ołtarzy. Odwołana zostaje Msza św. o godz. 18.00! Ołtarze wzorem lat ubiegłych będą w tych samych miejscach: 
PIERWSZY - przy bloku nr 13,
DRUGI - przy bloku nr 23,
TRZECI - przy skrzyżowaniu ul. Chodźki i 29 Listopada,
CZWARTY - przy bloku nr 20 przy ul. St. Augusta [tam zakończenie procesji].
 
Składka dzisiejsza przeznaczona na Seminarium. Z racji dzisiejszej procesji, zmiana tajemnic różańcowych za tydzień po wieczornym nabożeństwie.
 
Trwa Oktawa Bożego Ciała. Codziennie po Mszy św. wieczornej odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa i wyruszamy z procesją Eucharystyczną. Zachęcamy do licznego udziału szczególnie dzieci szkolne, pierwszokomunijne, rocznicowe, ministrantów i lektorów. Prosimy rodziców o przykład wiary i modlitwy w tym szczególnym czasie.
 
Zarząd Osiedla Rogozińskiego i Komenda Miejska Policji zapraszają mieszkańców osiedla na spotkanie do salki na plebanii w dniu 5 czerwca [wtorek] na godz. 19.00. Spotkanie będzie dotyczyło spraw bezpieczeństwa mieszkańców. Serdecznie zapraszamy.
 
Na zakończenie oktawy Bożego Ciała wypada pierwszy czwartek miesiąca. W czwartek po Mszy św. wieczornej poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci. 
Wieczorem także spotkanie Akcji Katolickiej.
 
W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W tym dniu nie obowiązuje post z racji uroczystości. W czasie wieczornej Eucharystii przyjmiemy do posługi liturgicznej nowych ministrantów oraz poświęcimy w naszej świątyni figurę Serca Pana Jezusa.
 
W dniach 15-16 czerwca u oo. Karmelitów Weekend Ewangelizacyjny. Tematyka skoncentrowana wokół przebaczenia. Szczegóły na plakacie. 
 
Trwają zapisy na Przemyską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, która jak co roku odbywa się w dniach 4 – 15 lipca. Zapisy w zakrystii do grupy św. Jacka.
 
Dziękujemy parafianom z I klatki bloku nr 1 przy ul. Focha za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki II bloku nr 1 przy ul. Focha.
 
W tym tygodniu wspominamy:
wtorek – św. Bonifacego
środa – św. Norberta
sobota – Niepokalane Serce Maryi
 
W prasie katolickiej sporo tematów w nowy sposób ukazujących kult Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy serdecznie do lektury.