facebook
^Powróć do góry

 • 1 „Im więcej kto opuszczony z tym większą miłością służyć mu trzeba, bo samego Pana Jezusa w osobie tego ubogiego ratujemy.”
  / Święty Brat Albert /
 • 2 „Nie chcę pociechy ani nieba, pogardzam potępieniem. Chcę cierpieć z Ukochanym, Chrystusem się karmię. On we mnie żyje, nie mogę czynić ani chcieć inaczej niż On. Święty, Święty, Święty.”
  / Święty Brat Albert /
 • 3 „Krzyż jest tajemnicą, wymaga wiary. Krzyż jest światłem, które oświeca umysł, szczęśliwy kto mu odda serce i dostanie łaskę miłowania.”
  / Święty Brat Albert /
 • 4 „Jaka modlitwa taka doskonałość, jaka modlitwa taki cały dzień. Na darmo usiłujemy postąpić przez inne środki, inne praktyki, inną drogą. Modlitwa jest warunkiem nawracania dusz. Bez modlitwy nie uda się wytrwać w powołaniu.”
  / Święty Brat Albert /
 • 5 „Powinno się być dobrym jak chleb; powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny.”
  / Święty Brat Albert /

  
  

10. NIEDZIELA ZWYKŁA „B” - 10.06.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 
Pragniemy podziękować wszystkim, którzy przygotowali uroczyste i piękne ołtarze w czasie naszej parafialnej procesji Bożego Ciała. Dziękujemy noszącym chorągwie, baldachim, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym, służbie liturgicznej ołtarza, Panu Organiście i Panu Kościelnemu, porządkowym oraz wszystkim modlącym się przez całą oktawę przy Chrystusie Eucharystycznym.
 
Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.30 prywatna Adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 17.30 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i zmiana tajemnic różańcowych.
 
Do służby przy ołtarzu zostało w piątek uroczyście przyjętych 2 ministrantów i 4 kandydatów. Cieszymy się ich decyzją i gorąco zachęcamy innych jeszcze uczniów klas III i IV do posługi w czasie liturgii w naszej świątyni.
 
W piątek na godz. 18.30 zapraszamy młodzież z klas VI, VII SP oraz klasy II Gimnazjum na ostatnie przed wakacjami spotkanie w ramach formacji przed bierzmowaniem. Obecność obowiązkowa, koniecznie z indeksami. Kandydatom, którzy nie wypełnili tegorocznych zobowiązań: opuszczali obowiązkowe spotkania, nie przystępowali do sakramentów, przygotowanie do bierzmowania może zostać przedłużone o kolejny rok.
 
Najbliższa niedziela jest dniem Parafialnego Odpustu ku czci św. Brata Alberta. Uroczysta suma o godz. 11.30 i po niej procesja eucharystyczna wokół kościoła. Serdecznie zapraszamy do udziału w procesji dzieci sypiące kwiaty, dzwoniące, komunijne. Zapraszamy wszystkich parafian, aby w tym szczególnym dniu uczcić swego patrona.
 
W dniach 15-16 czerwca u oo. Karmelitów Weekend Ewangelizacyjny. Tematyka skoncentrowana wokół przebaczenia. Szczegóły na plakacie. 
 
Przypominamy, że od 4 – 15 lipca 38. Przemyska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. 
 
Dziękujemy parafianom z II klatki bloku nr 1 przy ul. Focha za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki III bloku nr 1 przy ul. Focha.
 
W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
poniedziałek – św. Barnabę
wtorek – Błogosławionych Męczenników II wojny: Józefa Puchałę, Celestynę Faron, Stanisława Starowieyskiego i Towarzyszy
środa – św. Antoniego z Padwy
piątek – bł. Michała Kozala
sobota – bł. Jolantę
 
Zachęcamy serdecznie do lektury prasy katolickiej. Niestety niewiele numerów zamawiamy na parafię, a i tak jeszcze zostają. Warto pogłębiać wiarę, ubogacać się duchowymi treściami, aby odkrywać piękno życia chrześcijańskiego.