facebook
^Powróć do góry

 • 1 „Im więcej kto opuszczony z tym większą miłością służyć mu trzeba, bo samego Pana Jezusa w osobie tego ubogiego ratujemy.”
  / Święty Brat Albert /
 • 2 „Nie chcę pociechy ani nieba, pogardzam potępieniem. Chcę cierpieć z Ukochanym, Chrystusem się karmię. On we mnie żyje, nie mogę czynić ani chcieć inaczej niż On. Święty, Święty, Święty.”
  / Święty Brat Albert /
 • 3 „Krzyż jest tajemnicą, wymaga wiary. Krzyż jest światłem, które oświeca umysł, szczęśliwy kto mu odda serce i dostanie łaskę miłowania.”
  / Święty Brat Albert /
 • 4 „Jaka modlitwa taka doskonałość, jaka modlitwa taki cały dzień. Na darmo usiłujemy postąpić przez inne środki, inne praktyki, inną drogą. Modlitwa jest warunkiem nawracania dusz. Bez modlitwy nie uda się wytrwać w powołaniu.”
  / Święty Brat Albert /
 • 5 „Powinno się być dobrym jak chleb; powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny.”
  / Święty Brat Albert /

  
  

 

"Bóg zapłać" za ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Publikujemy już TUTAJ pierwsze projekty witraży do świątyni.

 

11. NIEDZIELA ZWYKŁA „B” - 17.06.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
ODPUST PARAFIALNY
 
Dzisiejsza niedziela jest dniem Parafialnego Odpustu ku czci Św. Brata Alberta. Uroczysta suma o godz. 11.30 i po niej procesja eucharystyczna wokół kościoła. W tym dniu można zyskać w naszej świątyni odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, czyli stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania do grzechu, Komunia św. i modlitwa „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” oraz dowolna modlitwa według intencji Ojca św. W dzisiejsze święto z ufnością błagamy naszego Patrona o szczególne wstawiennictwo dla całej naszej wspólnoty parafialnej.
 
Składamy szczególne podziękowanie Piekarni „Marcel” z Bolestraszyc, która tradycyjnie już, co roku na nasz parafialny odpust ofiarowuje pieczywo, abyśmy mogli dzielić się z bliskimi chlebem na wzór Brata Alberta.
 
Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Codziennie po wieczornej Mszy św. odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa.
 
W najbliższy piątek zakończenie roku szkolnego. O godz. 8.00 Msza św. dziękczynna za cały rok nauki. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.
 
Trwają zapisy na 38. Przemyską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, która jak co roku odbywa się w dniach 4 – 15 lipca. Zapisy w zakrystii do grupy ŚW. Jacka.
 
Dziękujemy parafianom z III klatki bloku nr 1 przy ul. Focha za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki IV bloku nr 1.
 
W tym tygodniu wspominamy:
czwartek – św. Alojzego Gonzagę, zakonnika
piątek – św. Jana Fischera, bpa i św. Tomasza More’a, męczenników.
Za tydzień w niedzielę – uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.
 
Zachęcamy serdecznie do lektury prasy katolickiej. Zarówno Niedziela jak i Gość Niedzielny prezentują ciekawe artykuły. Są już też wakacyjne numery Małego Gościa. Wystawione są również pod chórem książki o naszym Patronie - św. Bracie Albercie, które można zabrać za dowolną ofiarą.

WYSZUKAJ

DANE INFORMACYJNE

Parafia rzymskokatolicka
pw. Świętego Brata Alberta


ul. Świętego Brata Alberta 6
37-700 PRZEMYŚL


tel. (16) 677-94-20
e-mail: 
albert.przemysl@gmail.com

www.albertprzemysl.pl

REGON: 040040296
NIP: 7952201229

                                                          

MSZE ŚWIĘTE

niedzielne

sobota - 18:00
8:00, 10:00, 11:30,
15:30, 18:00

święta
8:00, 10:00 lub 16:00, 18:00

dni powszednie
6:30, 18:00

                                                           

KANCELARIA PARAFIALNA
czynna pon-sob:
16:30 - 17:30 

W wakacje i ferie zimowe
tylko pół godziny

po wieczornej Mszy świętej

TEMAT ROKU LITURGICZNEGO

W MOCY BOŻEGO DUCHA

"W mocy Bożego Ducha"

2018/2019

 

LITURGIA KOŚCIOŁA NA DZIŚ


 DZISIEJSZE TEKSTY:

RADIO FARA ONLINE

 

 

 

LICZNIK ODWIEDZIN

Suma wyświetleń strony:
Licznik odwiedzin

MODLITWA W DRODZE