facebook
^Powróć do góry

 • 1 „Im więcej kto opuszczony z tym większą miłością służyć mu trzeba, bo samego Pana Jezusa w osobie tego ubogiego ratujemy.”
  / Święty Brat Albert /
 • 2 „Nie chcę pociechy ani nieba, pogardzam potępieniem. Chcę cierpieć z Ukochanym, Chrystusem się karmię. On we mnie żyje, nie mogę czynić ani chcieć inaczej niż On. Święty, Święty, Święty.”
  / Święty Brat Albert /
 • 3 „Krzyż jest tajemnicą, wymaga wiary. Krzyż jest światłem, które oświeca umysł, szczęśliwy kto mu odda serce i dostanie łaskę miłowania.”
  / Święty Brat Albert /
 • 4 „Jaka modlitwa taka doskonałość, jaka modlitwa taki cały dzień. Na darmo usiłujemy postąpić przez inne środki, inne praktyki, inną drogą. Modlitwa jest warunkiem nawracania dusz. Bez modlitwy nie uda się wytrwać w powołaniu.”
  / Święty Brat Albert /
 • 5 „Powinno się być dobrym jak chleb; powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny.”
  / Święty Brat Albert /

  
  

 

"Bóg zapłać" za ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Publikujemy już TUTAJ pierwsze projekty witraży do świątyni.

 

12. NIEDZIELA ZWYKŁA „B” - 24.06.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA
 
Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy w uroczystość odpustową uczcili św. Brata Alberta patrona naszej parafialnej wspólnoty. Podziękowanie szczególne składamy Piekarni „Marcel” z Bolestraszyc, która co roku na nasz parafialny odpust ofiarowuje chleb, byśmy mogli dzielić się nim na wzór Brata Alberta.
 
W czasie wakacyjnym nie będzie w niedzielę Adoracji Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe. Prosić będziemy o błogosławieństwo Boże na czas wakacji. Za tydzień zmiana tajemnic różańca.
 
Abp Metropolita dokonał zmian personalnych w archidiecezji, które dotyczą także naszej parafii. Dotychczasowy wikariusz ks. Patryk Szymański ma podjąć posługę duszpasterską w parafii Uherce Mineralne. Dziękujemy mu za posługę duszpasterską w naszej wspólnocie parafialnej i pragniemy życzyć wielu Bożych łask w nowych obowiązkach. Nowym wikariuszem w naszej parafii będzie ks. Sławomir Jakubowski.
 
W piątek - uroczystość Apostołów Piotra i Pawła. W naszej świątyni Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. Taca mszalna na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 
W sobotę na godz. 19.30 OO. Franciszkanie zapraszają na Wieczór Uwielbienia z modlitwą o Boże błogosławieństwo dla naszego miasta.
 
Dziękujemy parafianom z IV klatki bloku nr 1 przy ul. Focha za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki V bloku nr 1.
 
7. W tym tygodniu wspominamy:
środa – Matkę Najświętszą Nieustającej Pomocy
czwartek – św. Ireneusza, bpa i męczennika
piątek – św. Piotra i Pawła, apostołów 
 
W czasie wakacji Kancelaria Parafialna będzie czynna pół godziny po Mszy św. wieczornej. Pamiętajmy w czasie naszych wyjazdów o niedzielnej Mszy św. 
 
Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Warto na czas wakacyjny postarać się o dobrą i budującą lekturę, aby pomagała nam pogłębiać życie duchowe i modlitwę. 
 
Wszystkim rozpoczynającym wakacje życzymy udanego wypoczynku.

WYSZUKAJ

DANE INFORMACYJNE

Parafia rzymskokatolicka
pw. Świętego Brata Alberta


ul. Świętego Brata Alberta 6
37-700 PRZEMYŚL


tel. (16) 677-94-20
e-mail: 
albert.przemysl@gmail.com

www.albertprzemysl.pl

REGON: 040040296
NIP: 7952201229

                                                          

MSZE ŚWIĘTE

niedzielne

sobota - 18:00
8:00, 10:00, 11:30,
15:30, 18:00

święta
8:00, 10:00 lub 16:00, 18:00

dni powszednie
6:30, 18:00

                                                           

KANCELARIA PARAFIALNA
czynna pon-sob:
16:30 - 17:30 

W wakacje i ferie zimowe
tylko pół godziny

po wieczornej Mszy świętej

TEMAT ROKU LITURGICZNEGO

W MOCY BOŻEGO DUCHA

"W mocy Bożego Ducha"

2018/2019

 

LITURGIA KOŚCIOŁA NA DZIŚ


 DZISIEJSZE TEKSTY:

RADIO FARA ONLINE

 

 

 

LICZNIK ODWIEDZIN

Suma wyświetleń strony:
Licznik odwiedzin

MODLITWA W DRODZE