facebook
^Powróć do góry

 • 1 „Im więcej kto opuszczony z tym większą miłością służyć mu trzeba, bo samego Pana Jezusa w osobie tego ubogiego ratujemy.”
  / Święty Brat Albert /
 • 2 „Nie chcę pociechy ani nieba, pogardzam potępieniem. Chcę cierpieć z Ukochanym, Chrystusem się karmię. On we mnie żyje, nie mogę czynić ani chcieć inaczej niż On. Święty, Święty, Święty.”
  / Święty Brat Albert /
 • 3 „Krzyż jest tajemnicą, wymaga wiary. Krzyż jest światłem, które oświeca umysł, szczęśliwy kto mu odda serce i dostanie łaskę miłowania.”
  / Święty Brat Albert /
 • 4 „Jaka modlitwa taka doskonałość, jaka modlitwa taki cały dzień. Na darmo usiłujemy postąpić przez inne środki, inne praktyki, inną drogą. Modlitwa jest warunkiem nawracania dusz. Bez modlitwy nie uda się wytrwać w powołaniu.”
  / Święty Brat Albert /
 • 5 „Powinno się być dobrym jak chleb; powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny.”
  / Święty Brat Albert /

  
  

13. NIEDZIELA ZWYKŁA „B” - 01.07.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

W czasie wakacji nie ma w niedzielę popołudniowej adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 15:30. Natomiast o godz. 17:30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe i zmianę tajemnic.

Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu.

Zarząd Osiedla Winna Góra i Krakowskie oraz parafia Monte Cassino zapraszają dziś od godz. 16:00 na Piknik Rodzinny "Niepodległa to My!"

W środę wyrusza z Archikatedry 38. Przemyska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. O godz. 7:00 Msza święta na rozpoczęcie pielgrzymki. Zachęcamy, aby towarzyszyć Pątnikom przez codzienną modlitwę i transmisje naszego diecezjalnego Radia Fara

W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca lipca. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. W piątek spowiedź od godz. 16:30. Nie będzie w czasie wakacji Mszy świętej o godz. 16:45, a jedynie o godz. 17:00 sam obrzęd Komunii Świętej. Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 8:00. W sobotę o godz. 18:00 Msza święta z procesją fatimską dookoła naszej świątyni.

Dziękujemy parafianom z V klatki bloku nr 1 przy ul. Focha za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z VI klatki tego bloku.

W tym tygodniu wspominamy:

 - wtorek - św. Tomasza, Apostoła
 - czwartek - św. Marię Goretti, dziewicę i męczennicę
 - piątek - św. Marię Teresę Ledóchowską, dziewicę

W czasie wakacji Kancelaria Parafialna czynna jest od poniedziałku do soboty pół godziny po Mszy świętej wieczornej o godz. 18:00.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wyłożonej na stoliku przy filarze.

Pamiętajmy w czasie naszych wakacyjnych wyjazdów o niedzielnej Mszy świętej i codziennej modlitwie.