facebook
^Powróć do góry

 • 1 „Im więcej kto opuszczony z tym większą miłością służyć mu trzeba, bo samego Pana Jezusa w osobie tego ubogiego ratujemy.”
  / Święty Brat Albert /
 • 2 „Nie chcę pociechy ani nieba, pogardzam potępieniem. Chcę cierpieć z Ukochanym, Chrystusem się karmię. On we mnie żyje, nie mogę czynić ani chcieć inaczej niż On. Święty, Święty, Święty.”
  / Święty Brat Albert /
 • 3 „Krzyż jest tajemnicą, wymaga wiary. Krzyż jest światłem, które oświeca umysł, szczęśliwy kto mu odda serce i dostanie łaskę miłowania.”
  / Święty Brat Albert /
 • 4 „Jaka modlitwa taka doskonałość, jaka modlitwa taki cały dzień. Na darmo usiłujemy postąpić przez inne środki, inne praktyki, inną drogą. Modlitwa jest warunkiem nawracania dusz. Bez modlitwy nie uda się wytrwać w powołaniu.”
  / Święty Brat Albert /
 • 5 „Powinno się być dobrym jak chleb; powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny.”
  / Święty Brat Albert /

  
  

15. NIEDZIELA ZWYKŁA „B” - 15.07.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Dzisiaj o godz. 17.45 dzisiaj nabożeństwo w intencji powołań do służby Bożej i umocnienie w gorliwości powołanych.
 
W dniu jutrzejszym czcimy Matką Bożą Szkaplerzną, u oo. Karmelitów główne uroczystości odpustowe o godz. 18.00. 
 
W przyszłą niedzielę po Mszach św. błogosławieństwo kierowców i  poświęcenie pojazdów. Przypominamy, że już od kilkunastu lat przy tej okazji przeprowadzana jest zbiórka ofiar do puszek na zakup środków transportu dla misjonarzy.
 
W przyszłą niedzielę w Ostrowie o godz. 10.30 suma odpustowa ku czci św. Marii Magdaleny.
 
Dziękujemy parafianom z kamienicy nr 5 przy ul. Focha za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian klatki I bloku nr 1 przy ul. Równej.
 
W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
środa – św. Szymona z Lipnicy
piątek – bł. Czesława
sobota - św. Apolinarego
 
W czasie wakacji Kancelaria Parafialna będzie czynna pół godziny po Mszy św. wieczornej. 
 
Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.