facebook
^Powróć do góry

 • 1 „Im więcej kto opuszczony z tym większą miłością służyć mu trzeba, bo samego Pana Jezusa w osobie tego ubogiego ratujemy.”
  / Święty Brat Albert /
 • 2 „Nie chcę pociechy ani nieba, pogardzam potępieniem. Chcę cierpieć z Ukochanym, Chrystusem się karmię. On we mnie żyje, nie mogę czynić ani chcieć inaczej niż On. Święty, Święty, Święty.”
  / Święty Brat Albert /
 • 3 „Krzyż jest tajemnicą, wymaga wiary. Krzyż jest światłem, które oświeca umysł, szczęśliwy kto mu odda serce i dostanie łaskę miłowania.”
  / Święty Brat Albert /
 • 4 „Jaka modlitwa taka doskonałość, jaka modlitwa taki cały dzień. Na darmo usiłujemy postąpić przez inne środki, inne praktyki, inną drogą. Modlitwa jest warunkiem nawracania dusz. Bez modlitwy nie uda się wytrwać w powołaniu.”
  / Święty Brat Albert /
 • 5 „Powinno się być dobrym jak chleb; powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny.”
  / Święty Brat Albert /

  
  

 

"Bóg zapłać" za ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Publikujemy już TUTAJ pierwsze projekty witraży do świątyni.

 

17. NIEDZIELA ZWYKŁA „B” - 29.07.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 
Dzisiaj o godz. 17.30 zapraszamy dzisiaj członków Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych.
 
We wtorek rozpoczyna się miesiąc sierpień. Zachęceni słowem pasterzy, podejmijmy z wielką hojnością sierpniową abstynencję, wspierając wszystkich uzależnionych a szczególnie rodziny dotknięte tym problemem. Wszystkich chętnych zapraszamy jutro do Miejsca Piastowego na XIII Ogólnopolską Modlitwę o Trzeźwość Narodu. 
 
W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątek od godz. 8.00 udamy się do chorych. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 16.30. Nie ma Mszy św. o godz. 16.45, a zostanie tylko udzielona Komunia św. W sobotę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie.
 
W czwartek 2 sierpnia można zyskać w każdym kościele parafialnym odpust Porcjunkuli pod zwykłymi warunkami.
 
Zbliża się piesza pielgrzymka na Kalwarię Pacławską. Zachęcamy także młodych do licznego udziału tak w pielgrzymce, jak i w modlitwie na dróżkach. Prosimy o zapisywanie się w zakrystii. Za tydzień podamy szczegóły pielgrzymki.
 
Dziękujemy parafianom z klatki II bloku nr.1 przy ul. Równej za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki III bloku nr 1 przy ul. Równej.
 
W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
wtorek – św. Ignacego z Loyoli
środa – św. Alfonsa Liguoriego
sobota - św. Jana Marię Vianneya
 
Przypominamy, że w okresie wakacyjnym Kancelaria Parafialna jest czynna pół godziny po Mszy św. wieczornej. Życząc wszystkim dobrej niedzieli i rozpoczętego tygodnia, serdecznie zachęcamy do lektury katolickiej prasy.

WYSZUKAJ

DANE INFORMACYJNE

Parafia rzymskokatolicka
pw. Świętego Brata Alberta


ul. Świętego Brata Alberta 6
37-700 PRZEMYŚL


tel. (16) 677-94-20
e-mail: 
albert.przemysl@gmail.com

www.albertprzemysl.pl

REGON: 040040296
NIP: 7952201229

                                                          

MSZE ŚWIĘTE

niedzielne

sobota - 18:00
8:00, 10:00, 11:30,
15:30, 18:00

święta
8:00, 10:00 lub 16:00, 18:00

dni powszednie
6:30, 18:00

                                                           

KANCELARIA PARAFIALNA
czynna codziennie:
16:30 - 17:30 

W wakacje i ferie zimowe
tylko pół godziny

po wieczornej Mszy świętej

TEMAT ROKU LITURGICZNEGO

W MOCY BOŻEGO DUCHA

"W mocy Bożego Ducha"

2018/2019

 

LITURGIA KOŚCIOŁA NA DZIŚ


 DZISIEJSZE TEKSTY:

 

 

 

LICZNIK ODWIEDZIN

Suma wyświetleń strony:
Licznik odwiedzin

MODLITWA W DRODZE