facebook
^Powróć do góry

 • 1 „Im więcej kto opuszczony z tym większą miłością służyć mu trzeba, bo samego Pana Jezusa w osobie tego ubogiego ratujemy.”
  / Święty Brat Albert /
 • 2 „Nie chcę pociechy ani nieba, pogardzam potępieniem. Chcę cierpieć z Ukochanym, Chrystusem się karmię. On we mnie żyje, nie mogę czynić ani chcieć inaczej niż On. Święty, Święty, Święty.”
  / Święty Brat Albert /
 • 3 „Krzyż jest tajemnicą, wymaga wiary. Krzyż jest światłem, które oświeca umysł, szczęśliwy kto mu odda serce i dostanie łaskę miłowania.”
  / Święty Brat Albert /
 • 4 „Jaka modlitwa taka doskonałość, jaka modlitwa taki cały dzień. Na darmo usiłujemy postąpić przez inne środki, inne praktyki, inną drogą. Modlitwa jest warunkiem nawracania dusz. Bez modlitwy nie uda się wytrwać w powołaniu.”
  / Święty Brat Albert /
 • 5 „Powinno się być dobrym jak chleb; powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny.”
  / Święty Brat Albert /

  
  

18. NIEDZIELA ZWYKŁA „B” - 05.08.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dziś o godz. 17:30 nabożeństwo różańcowe, a po nim zmiana tajemnic różańca.

Dzisiajszej niedzieli po Mszach św. Rycerstwo św. Michała będzie kwestowało do puszek, zbierając ofiary na budowę figury Anioła Stróża Polski, która zostanie umieszczona przy archikatedrze.

Jak co roku 11 sieprnia (w sobotę) przychodzi do Przemyśla Lwowska Piesza Pielgrzymka na Kalwarię Pacławską. W związku z tym zwracamy się z serdeczną prośbą o pomoc w przyjęciu pielgrzymów na nocleg (ok. 15 osób). Chętnych do użyczenia swej gościnności pielgrzymom prosimy o kontakt w zakrystii.

W przyszłą niedzielę wyrusza na Kalwarię Pacławską nasza Parafialna Piesza Pielgrzymka. Msza św. dla pątników o godz. 6:30. Bagaże prosimy składać przed Mszą św. do białego busa przygotowanego przez p. Stanisława Szelecha z Tumby. Pielgrzymkę poprowadzi w tym roku ks. Jan Łamasz. Zachęcamy młodych do udziału tak w pielgrzymce, jak i w modlitwie na dróżkach. Prosimy o zapisywanie się w zakrystii. Dóżki Matki Biożej i Męki Pańskiej będziemy rozpoczynać codziennie o 6:00 przy krzyżu na Placu sanktuarium.

Dziękujemy parafianom z klatki III bloku nr 1 przy ul. Równej za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki I bloku nr 2 przy ul. Równej.

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Przemyskiej do końca sierpnia ogłasza nabór do Katolickiego Przedszkola "Akademia Małego Nazaretu" przy ul. Krasińskiego. Szczegóły na plakacie w gablocie i na stronie internetowej.

W tym tygodniu wspominay:
 - poniedziałek - św. Przemienienia Pańskiego
 - środa - św. Dominika
 - czwartek - św. Teresę od Krzyża (Edytę Stein) 
 - piątek - św. Wawrzyńca
 - sobota - św. Klarę

Przypominamy, że w okresie wakacyjnym Kancelaria Parafialna jest czynna pół godziny po Mszy świętej wieczornej. 

Życząc wszystkim dobrej niedzieli i całego tygodnia, serdecznie zachęcamy do lektury "Niedzieli" i "Gościa Niedzielnego" oraz do pielgrzymowania na kalwaryjskie dróżki.