facebook
^Powróć do góry

 • 1 „Im więcej kto opuszczony z tym większą miłością służyć mu trzeba, bo samego Pana Jezusa w osobie tego ubogiego ratujemy.”
  / Święty Brat Albert /
 • 2 „Nie chcę pociechy ani nieba, pogardzam potępieniem. Chcę cierpieć z Ukochanym, Chrystusem się karmię. On we mnie żyje, nie mogę czynić ani chcieć inaczej niż On. Święty, Święty, Święty.”
  / Święty Brat Albert /
 • 3 „Krzyż jest tajemnicą, wymaga wiary. Krzyż jest światłem, które oświeca umysł, szczęśliwy kto mu odda serce i dostanie łaskę miłowania.”
  / Święty Brat Albert /
 • 4 „Jaka modlitwa taka doskonałość, jaka modlitwa taki cały dzień. Na darmo usiłujemy postąpić przez inne środki, inne praktyki, inną drogą. Modlitwa jest warunkiem nawracania dusz. Bez modlitwy nie uda się wytrwać w powołaniu.”
  / Święty Brat Albert /
 • 5 „Powinno się być dobrym jak chleb; powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny.”
  / Święty Brat Albert /

  
  

19. NIEDZIELA ZWYKŁA „B” - 12.08.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dziś o godz. 17:30 nabożeństwo różańcowe w intencji wszystkich pielgrzymujących w tych dniach do sanktuariów maryjnych. Równocześnie przypominamy, że Dróżki Męki Pańskiej i Dróżki Pogrzebu Matki Bożej nasza parafialna grupa będzie rozpoczynać o godz. 6:00./ Zachęcamy, aby się dołączyć do tej modlitwy na różkach lub do wieczornej Mszy świętej o godz. 18:00 na placu kościelnym. Plan uroczystości kalwaryjskich znajduje się na plakacie w gablocie.

Dzisiajsza składka przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóze zapłać za składane ofiary.

W środę 15 sierpnia obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Święto to zbiega się z rocznicą zwycięskiej bitwy polskiego oręża zwanej "Cudem nad Wisłą". Na każdej Mszy świętej poświęcenie owoców, ziół i kwiatów. Po południu wychodzimy powitać pielgrzymów wracających z Kalwarii, dlatego nie będzie Mszy świętej o godz. 15:30. Brzy Bramie MIasta od godz. 14:30 będziemy oczekiwać na pątników. Prosimy o zabranie sztandarów.

Dnia Patrona Miasta Przemyśla - św. Wincentego wypadają 17, 18 i 19 sierpnia. Uroczysta Msza św. w niedzielę o godz. 10:00 w kościele oo. Franciszkanów. Plan imprezy w gablocie.

Dziękujemy Parafianom z klatki I bloku nr 2 przy ul. Równej za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki II bloku nr 2 przy. ul. Równej.

W tym tygodniu wspominamy w Liturgii Kościoła:
 - wtorek - św. Maksymiliana Marię Kolbego
 - środa - Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
 - czwartek - św. Stefana Węgierskiego
 - sobotę - św. Jacka

W czasie wakacji Kancelaria parafialna będzie czynna pół godziny po Mszy świętej wieczornej.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej i pielhgrzymowania do Sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej.

W czasie wakacyjnych wyjazdów nie zapominajmy o niedzielnej Mszy świętej i codziennej modlitwie. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.