facebook
^Powróć do góry

 • 1 „Im więcej kto opuszczony z tym większą miłością służyć mu trzeba, bo samego Pana Jezusa w osobie tego ubogiego ratujemy.”
  / Święty Brat Albert /
 • 2 „Nie chcę pociechy ani nieba, pogardzam potępieniem. Chcę cierpieć z Ukochanym, Chrystusem się karmię. On we mnie żyje, nie mogę czynić ani chcieć inaczej niż On. Święty, Święty, Święty.”
  / Święty Brat Albert /
 • 3 „Krzyż jest tajemnicą, wymaga wiary. Krzyż jest światłem, które oświeca umysł, szczęśliwy kto mu odda serce i dostanie łaskę miłowania.”
  / Święty Brat Albert /
 • 4 „Jaka modlitwa taka doskonałość, jaka modlitwa taki cały dzień. Na darmo usiłujemy postąpić przez inne środki, inne praktyki, inną drogą. Modlitwa jest warunkiem nawracania dusz. Bez modlitwy nie uda się wytrwać w powołaniu.”
  / Święty Brat Albert /
 • 5 „Powinno się być dobrym jak chleb; powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny.”
  / Święty Brat Albert /

  
  

20. NIEDZIELA ZWYKŁA „B” - 19.08.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 
O godz. 17.30 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Prosić będziemy o dar pokoju dla walczących narodów, o nowe powołania do służby Bożej i za chorych i cierpiących.
 
Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim pielgrzymującym z naszej parafii w dniach wielkiego odpustu na Kalwarię Pacławską, modlącym się na kalwaryjskich dróżkach a także tym, którzy gościli pątników udających się ze Lwowa na Kalwarię. Serdecznie dziękujemy panu Stanisławowi, szefowi Tumby za transport bagaży.
 
W środę wypada wspomnienie NMP Królowej - ODPUST w Buszkowicach, suma odpustowa o godz. 10.30. Natomiast w przyszłą niedzielę wypada uroczystość NMP Częstochowskiej. ODPUST w parafii Kuńkowce – odpustowa suma o godz. 11.00. 
 
Przypominamy, że dziś kończą się Dni Patrona Miasta Przemyśla - św. Wincentego. Na plakacie informacje o dzisiejszych imprezach kulturalnych.
 
Diakonia Muzyczna Archidiecezji Przemyskiej zaprasza młodzież w dniach 21-24 sierpnia na warsztaty muzyczne z nutą patriotyczną. Natomiast w czwartek 23 sierpnia o godz. 18.00 młodzież zaprasza do Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej na koncert pt. „Niepodległa”.
 
Dziękujemy parafianom z klatki II bloku nr 2 przy ul. Równej za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki III bloku nr 2.
 
W sobotę [1 września] XVII Podkarpacka Pielgrzymka Honorowych Dawców Krwi do Kalwarii Pacławskiej. O godz. 9.00 uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Abp. Adama Szala, a po niej od godz. 11.00 Droga Krzyżowa po kalwaryjskich dróżkach. Na pielgrzymkę zapraszamy honorowych krwiodawców z rodzinami oraz sympatyków ruchu.
 
W tym tygodniu wspominamy:
poniedziałek – św. Bernarda z Clairvaux
wtorek - św. Piusa X, papieża
piątek - św. Bartłomieja, apostoła
 
Przypominamy, że w okresie wakacyjnym Kancelaria Parafialna jest czynna pół godziny po Mszy św. wieczornej. Zachęcamy gorąco do lektury prasy katolickiej. 
 
W „Przemyskiej Niedzieli” relacje z 31. Franciszkańskiego Spotkania Młodych w Kalwarii Pacławskiej. Natomiast w „Gościu Niedzielnym” ciekawe spojrzenie na św. Jacka Odrowąża i św. papieża Piusa X. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.