facebook
^Powróć do góry

 • 1 „Im więcej kto opuszczony z tym większą miłością służyć mu trzeba, bo samego Pana Jezusa w osobie tego ubogiego ratujemy.”
  / Święty Brat Albert /
 • 2 „Nie chcę pociechy ani nieba, pogardzam potępieniem. Chcę cierpieć z Ukochanym, Chrystusem się karmię. On we mnie żyje, nie mogę czynić ani chcieć inaczej niż On. Święty, Święty, Święty.”
  / Święty Brat Albert /
 • 3 „Krzyż jest tajemnicą, wymaga wiary. Krzyż jest światłem, które oświeca umysł, szczęśliwy kto mu odda serce i dostanie łaskę miłowania.”
  / Święty Brat Albert /
 • 4 „Jaka modlitwa taka doskonałość, jaka modlitwa taki cały dzień. Na darmo usiłujemy postąpić przez inne środki, inne praktyki, inną drogą. Modlitwa jest warunkiem nawracania dusz. Bez modlitwy nie uda się wytrwać w powołaniu.”
  / Święty Brat Albert /
 • 5 „Powinno się być dobrym jak chleb; powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny.”
  / Święty Brat Albert /

  
  

21. NIEDZIELA ZWYKŁA „B” - 26.08.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ
 
Dzisiaj o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe. Za tydzień po wieczornym nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.
 
W piątek o godz. 10.00 w kościele Św. Trójcy Msza św. w 38. rocznicę Porozumień Sierpniowych i powstania „Solidarności”. Zapraszamy do modlitwy za Ojczyznę.
 
W tym tygodniu wypada pierwsza sobota miesiąca września. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie.
 
Prezydent Miasta i Dowództwo Garnizonu Przemyśl zapraszają 1 września na uroczystą Mszę św. w kościele oo. Karmelitów o godz. 10.00 z okazji 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Modlić się będziemy się o dar pokoju dla naszej ojczyzny oraz o wieczne zbawienie dla tych, którzy oddali życie za wolność Polski.
 
W sobotę także 1 września XVI Podkarpacka Pielgrzymka Honorowych Dawców Krwi do Kalwarii Pacławskiej. O godz. 9.00 uroczysta Msza św. pod przewodnictwem  abp. Adama Szala, a po niej od godz. 11.00 Droga Krzyżowa po kalwaryjskich dróżkach. Na pielgrzymkę zapraszamy honorowych krwiodawców z rodzinami i sympatyków ruchu.
 
Dziękujemy parafianom z klatki III bloku nr 2 przy ul. Równej za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki IV bloku nr 2.
 
W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
poniedziałek – św. Monikę
wtorek – św. Augustyna
środa – męczeństwo św. Jana Chrzciciela
sobota – bł. Bronisławę
 
W naszej parafii na stałe rozpoczyna funkcjonowanie Poradnia Prawa Kanonicznego, czynna w każdy czwartek od godz. 19:00 (salka na plebanii, wejście od ul. św. Brata Alberta). Bezpłatnych porad dotyczących kościelnego procesu o stwierdzenie nieważności małżeństwa będzie udzielać p. mgr lic. Małgorzata Sztolf, Notariusz Sądu Metropolitalnego w Przemyślu. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do tego, aby z takiej bezpłatnej pomocy korzystać.
 
Dzisiejszej niedzieli rozpoczyna w naszej parafii posługę wikariuszowską ks. Sławomir Jakubowski. Pochodzi z Sarzyny, a posługę kapłańską pełnił ostatnio w Jarosławiu w parafii Matki Bożej Królowej Polski. Polecamy posługę ks. Sławomira opiece Maryi i naszego patrona św. Brata Alberta – Pod Twoją obronę…